Biwak latem – jak się właściwie przygotować?

malowidło - dziecko
Nawet jeżeli latem nie wybieramy się do odległych krajów, na wielodniowy urlop, warto zaplanować sobie ciekawe wycieczki, choćby po pobliskich terenach. Doskonałym rozwiązaniem jest na przykład letni biwak w lesie czy na leśnych łąkach, na który może udać się praktycznie każdy z nas, wystarczy tylko wszystko uprzednio jak najlepiej rozplanować.
Leśny biwak może być doskonałą przygodą, szczególnie w bardzo upalne dni, kiedy wszyscy szukamy więcej cienia, żeby zabezpieczyć się przed dużą ilością promieni słonecznych. Las to świetne miejscu na tego rodzaju „ucieczki”, tyle że rzecz jasna trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach, jakie obowiązują w leśnej przestrzeni.

fotka - dziecko
Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
malowidło - dziecko
Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście nim udamy się do lasu, trzeba zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy i akcesoria, jakie przydadzą się z chwilą, kiedy zechcemy rozbić biwak i zorganizować sobie miejsce wypoczynku. Bardzo ważne jest także zabranie stosownej odzieży – sandałki czy podkoszulki na ramiączkach nie zawsze są odpowiednim rozwiązaniem. Lepiej nałożyć solidne buty i lepsze okrycie, zważywszy, że las świetnie chroni przed nadmiarem gorąca i najczęściej temperatura na jego terenie jest dużo niższa, niż poza nim.

Czy teraz szukasz czegoś fascynującego na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb informacje dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę (https://www.medimix.pl/).

Okrycie jest ważne również dlatego, że w lesie pojawia się więcej różnego typu owadów i innych stworzeń, które mogą nas ukąsić i zrobić w ten sposób niepotrzebny kłopot. Warto oczywiście – szczególnie już po opuszczeniu lasu – zrobić sobie badanie kleszcza, by wyeliminować zachorowanie na popularną beroliozę, która występuje coraz częściej. Jest to dolegliwość, która może mieć duże konsekwencje dla naszego organizmu, stąd też jeżeli chodzi o taką chorobę jak borelioza testy, szczególnie po leśnym biwakowaniu, są konieczne.

Oczywiście wybierając się do lasu nie zapomnijmy o takich istotnych akcesoriach jak mapa, scyzoryk, czy apteczka pierwszej pomocy. Warto oczywiście zawczasu przygotować dokładną listę przedmiotów, jakie będą potrzebne i umożliwią przygotowanie faktycznie niezapomnianego wypoczynku. Zabawa może być naprawdę przednia, dlatego warto się na nią zdecydować, szczególnie, jeśli jak dotąd nie mieliśmy okazji uczestniczyć w biwaku.