Co to jest borelioza oraz jakim sposobem się przed nią uchronić?

borelioza testy
Okres letni to nie tylko i wyłącznie czas niczym nieskrępowanej zabawy na łonie natury czy też długich spacerów w pięknych polskich parkach. Latem jesteśmy niestety w dużym stopniu podatni na ukąszenia kleszczy. Jak może skończyć się kontakt z tym owadem a także w jak efektywnie chronić się przed kleszczami – o tym dowiecie się w niniejszym artykule.

badanie kleszcza

Jednym z największych problemów jakie są w stanie nieść ze sobą ukąszenia kleszczy jest borelioza – zakaźna choroba wywoływana przez bakterie Borrelia, jakie są przenoszone przede wszystkim przez kleszcze z rodzaju Ixodes. Objawy boreliozy są podobne do wielu innych chorób, co jest wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ wiele pacjentów lekceważy wczesne oznaki tej przypadłości. Tymczasem borelioza jest w stanie zaatakować prawie każdy narząd naszego organizmu – mózg, układ nerwowy, mięśnie bądź też stawy czy nawet serce. Warto zatem mieć na uwadze to czy na naszej skórze nie ma żadnych nieporządanych pasażerów “na gapę”. Dobrze jest przeprowadzić odpowiednie badanie kleszcza jeśli odnajdziemy pasożyta np. po spacerze w lesie. Gdy chcemy być pewni, że nie zostaliśmy właśnie zakażeni boreliozą, to możemy przeprowadzić takie badanie w konkretnych ośrodkach.

Intrygują Cię opracowane tu tematy? Jeżeli tak, to rewelacyjnie – udostępniamy specjalnie dla Ciebie dostęp za darmo (http://mobilescanmed.pl/) do kolejnej strony.

Jeżeli chodzi o temat jakim jest borelioza testy, możemy wykonać w dowolnym Punkcie Pobrań. Trzeba mieć na uwadze, iż wczesne działanie na jakie się zdecydujemy może uratować nam zdrowie a nawet życie. Dzieje się tak dlatego, że odpowiednio wcześnie wykonana diagnostyka daje dużą szansę na wyleczenie i uniknięcie powikłań i dalszych kłopotów wynikających z boreliozy.

Aby uniknąć wszelkich nieprzyjemności do których może prowadzić na pozór nieszkodliwe ukąszenie kleszcza trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie nakrycie ciała, kiedy wybieramy się np. do lasu. Gdy zadbany o długi rękaw bluzy i spodnie i nakrycie głowy, kleszczowi będzie ciężej dostać się na nasze ciało. Kiedy już znajdziemy ”pasażera na gapę na naszym ciele, trzeba go we właściwy sposób usunąć oraz zdezynfekować skórę. Uwaga, trzeba to zrobić umiejętnie! I ostatnie, dobrze jest poddać kleszcza badaniu, w taki sposób dowiemy się czy kleszcz, jaki nas zaatakował był nosicielem bakterii. Dobrze jest pamiętać o tych zasadach a zniwelujemy ryzyko zachorowania na boreliozę.