Czy wyszukałyśmy dobry biustonosz dla matek karmiących? Laktator elektryczny znacznie usprawnia funkcjonowanie

Biustonosz i stanik do karmienia piersią
Kiedy w familii pojawia się małe potomstwo, potrzeba się właściwie przygotować na jego przyjęcie. Tak aby posiadało zapewnione wszystko co niezbędne, ale również, żeby mama czuła się właściwie oraz miała wszystko, co ma okazję mocno usprawnić jej działanie. Z tego powodu właśnie potrzeba popatrzeć jakie dodatki okazują się być tutaj proponowane, tak aby posiadać świadomość, że uda nam się wyszukać te najlepsze.

Droższe akcesoria, czyli wózeczek, siedzonko do auta, łóżko, czy bujaczek stanowią niejako pierwszą potrzebę i mają priorytet jeśli chodzi o kolejność zakupów. Trzeba więc skupić się na aspektach mniej oczywistych i niepozornych, które mimo wszystko czasem okazują się zasadnicze, gdy chodzi o komfort dziecka oraz jego rodziców.
Jeśli przyszła mama zamierza karmić swoje niemowlę naturalnie, może przemysleć sprawdzenie oferty akcesoriów potrzebnych podczas laktacji. Pozornie może się wydawać, że wiele z nich to niepotrzebne gadżety, jak przykładowo odciągacz pokarmu. Jednak w tym konkretnym wypadku jest inaczej. Odpowiedni laktator może wydajnie dopomóc świeżo upieczonej mamie zarówno w pobudzaniu czy wsparciu laktacji, jak również ustrzec przed konsekwencjami tzw. nawału pokarmowego albo jego zastoju. Z tej przyczyny dobrze jest nabyć porządny odciągacz pokarmu, aby zabezpieczyć się na wypadek, gdy maluszek nie ma ochoty ssać piersi, a pokarm zbiera się w zawrotnym tempie.

Omawiana tematyka jest dla pewnych osób nieco dyskusyjna. Jeżeli chcesz przeczytać inne zdania na omawiane tu zagadnienie, to zobacz więcej opinii na ten temat.

Jaki musi okazać się być biustonosz dla matek karmiących? W jaki sposób przedstawia się biustonosz dla matek karmiących?

mama z dzieckiem
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą pozycją w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia (sprawdź ofertę w sklepie). Jest to część bielizny, która musi być praktyczna oraz wygodna, bowiem młoda matka będzie go nosić przez parę (lub kilkanaście!) następnych miesięcy tak w dzień, jak i w nocy. Dlatego też w celu trafnego doboru biustonosza warto udać się do specjalistycznego sklepu z bielizną laktacyjną. Odpowiednio dopasowany stanik do karmienia powinien zapewnić tak wysoki komfort noszenia mamie, jak i łatwy dostęp do piersi dziecku. Dodatkowym ułatwieniem dla mam, które mają kłopoty z nawałem pokarmowym są specjalne wkładki ochronne do biustonosza. Są one łatwe w użyciu, wykonane z naturalnych materiałów i dostępne właściwie w każdym supermarkecie. Efektywnie wchłaniają nadmiar pokarmu zapobiegając przemoczeniu stanika.

Początkujące mamy, które biorą pod uwagę karmienie mieszane, a więc takie, gdzie oprócz mleka matki niemowlak otrzymuje mieszankę mleka sztucznego, mogą też zakupić laktator elektryczny (zobacz na Jest to urządzenie, które za pomocą nieznacznego podciśnienia wysysa mleko z piersi do specjalnego zbiorniczka, z którego po dokręceniu specjalnego smoczka może korzystać spragnione maleństwo. Pokarm można także zamrozić i przechować na momenty kryzysowe, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną laktację. Laktator elektryczny nie różni się od zwykłego zasadą działania, lecz jedynie tym, że działa na prąd i zasysa pokarm bez konieczności „pompowania”, a więc zaciskania uchwytu na ręcznym laktatorze.

W ten sposób rodzice zyskują równocześnie większą kontrolę w razie, gdy z niemowlakiem działo się coś niedobrego, jak również duży spokój i swobodę, ponieważ nie muszą raz po raz schylać się nad łóżeczkiem i sprawdzać, czy uśpione maleństwo oddycha regularnie.