Czym jest AMD?

lek - obrazeczek
Oczy to jeden z najbardziej niezawodnych oraz wręcz bezcennych zmysłów każdego człowieka, dlatego też niezwykle ważne jest, by troszczyć o niego jak najlepiej. O oczy trzeba dbać w należyty sposób, jak również – co najważniejsze – podejmować leczenie, kiedy zaistnieje takowa potrzeba, równocześnie nie lekceważąc nawet najmniejszych objawów, bowiem ostatecznie mogą one okazać się jedynie wstępem do sporych ambarasów. Niejednokrotnie ignorowane problemy oczy mogą doprowadzić do poważnych zmian, jak również – utraty wzroku, co należy mieć zawsze na uwadze.

lek - obrazeczek
Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z chorób oczu jest tak zwane AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej. W sprawie takiej jak amd choroba oczu leczenie oraz jej objawy mogą się okazać kwestią w każdym znaczeniu trudną. Jest to choroba przewlekła oraz genetyczna, a także postępująca. Zazwyczaj występuje ona u osób po pięćdziesiątym roku życia, lecz niewykluczone jest, iż objawić może się również u ludzi młodych, również zapraszamy Cię do: rekomendują nas i dzieci. AMD może również doprowadzić do pogorszenia się widzenia, a nawet całkowitej ślepoty. Choroba ta występuje pod dwoma postaciami – suchą i wysiękową. Ostatnia z nich jest najbardziej możliwa u młodych ludzi. Głównym objawem jest widzenie prostych linii jako falistych albo trudności w czytaniu, które bez ustanku postępują. Finalne skutki są zależne od tempa rozwoju choroby. Bardzo często występuje u kobiet, które są bardziej narażone na zwyrodnienie plamki żółtej od mężczyzn. Przyczyn jest wiele. Większość z nich są genetyczne, jednak AMD pojawić się może również (http://rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne/solano) ze względna nadciśnienie w układzie sercowo-naczyniowym, za sprawą palenia papierosów, niedoboru witamin, bądź zbyt intensywnego światła. AMD można leczyć – w tejże kwestii stosowana jest tzw. laserowa korekta wzroku Śląsk jednak jest województwem, które posiada najlepszych specjalistów, zajmujących się podobnymi zabiegami.

Laserowa korekta polega przede wszystkim na eliminacji uszkodzonych naczyń krwionośnych, pod warunkiem, że nie są one położone w okolicach plamki żółtej. Laser jest metodą coraz bardziej powszechną na całym świecie oraz ponadto stosunkowo bezpieczną. Niestety, żadna z metod nie potrafi poprawić wzroku, a jedynie zahamować dalszy rozwój AMD.