Pielęgnacja skóry zimą

kosmetyki sklep internetowy
Zimą nasza skóra narażona jest szczególnie na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Pod wpływem zimna jak i wiatru może utracić swoje naturalne mechanizmy ochronne. Niekorzystny wpływ na skórę ma także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Jak zatem należy pielęgnować skórę zimą?

kosmetyki do pielęgnacji
Autor: Apteka-zdrowie.eu
Źródło: www.apteka-zdrowie.eu

Zimą nasza skóra wymaga głównie intensywnego nawilżenia i skutecznej ochrona przed odmrożeniami. Kompleksowy proces pielęgnacji skóry spełniający powyższe kryteria powinien zatem przebiegać na wielu płaszczyznach – higiena, upiększające zabiegi, makijaż, ale też stosowanie kremów ochronnych. Skóra twarzy wystawiona jest w największym stopniu na działanie czynników zewnętrznych, a zatem zimą poleca się używanie środków myjących w postaci mleczka lub żelu, bez dodatku alkoholu. Ponadto, zimą zaleca się stosowanie kremów oraz masek kosmetycznych, które są bogate w cenne wartości odżywcze, wspomagają proces regeneracji skóry i wzmacniają jej płaszcz lipidowy. Najlepiej wybrać na zimę kremy i maski z lipidami, ale też trzeba zwrócić uwagę na występowanie witaminy A i E. Wymienione kosmetyki sklep internetowy zobacz więcej zaproponować może w znacznie niższych cenach niż tradycyjna drogeria. Szukanie produktów na zimę ułatwiają oznaczenia zawarte w nazwie, takie jak „na zimę” bądź „na każdą pogodę”. Jeśli interesuje nas zaopatrzona w holika holika aloe 99% – żel aloesowy na zimę drogeria sklep internetowy to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla zmarzluchów. Przez internet możemy zamówić je do domu.

Zimą też makijaż powinien różnić się od tego stosowanego latem. Jeśli będzie wykonywany odpowiednio może stanowić dodatkową warstwę ochronną. Poleca się stosowanie gęstych i tłustych fluidów, o dużym stopniu krycia. Dodatkowo fluid na zimę musi zawierać filtr (https://www.iowfilter.com/filtry-oleju.html) przeciwsłoneczny, ponieważ silne promienie UV, które występują w słoneczne dni o tej porze roku jak wiadomo mają negatywny wpływ na skórę. Ponadto, zaleca się zrezygnować z błyszczyka na rzecz pomadki ochronnej. Usta warto też smarować miodem, dzięki czemu staną się gładkie i miękkie.

Zimowym niezbędnikiem będzie także krem do rąk. Warto go stosować przed wyjściem na zewnątrz jak i na co dzień nosić w torebce. Odpowiedni krem do rąk może zapobiec podrażnieniom, odmrożeniom i innym problemom, które zagrażają skórze zimą. Przyda się także po wyjściu z toalety, gdy odczuwalne jest wysuszenie skóry po myciu rąk.