Dlaczego dobrze jest skorzystać z porad lekarskich przez internet?

medycyna - stykówka
Wiele cennych porad, przekazanych przy pomocy internetu można wcielić w życie, korzystając z opcji leczenia na miejscu

medycyna - wizerunek
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Chociażby w przypadku rzadkich i mocno uciążliwych chorób, jak nowotwory, pomoc proponowana z udziałem internetu może być wyjątkowo cenna. Dzięki internetowemu kontaktowi z naprawdę wysoko wykwalifikowanymi specjalistami możemy zdecydować się na inne metody leczenia.

Nie dziwi więc, że porada lekarska online dotycząca leczenia nowotworów rzeczywiście może okazać się przydatna. Wiele osób korzysta z takiej możliwości i wspomniana opcja staje się z roku na rok coraz popularniejsza. Porada lekarska online to bardzo często również możliwość na „złapanie kontaktu” z zagranicznym naukowcem, specjalizującym się w wąskiej dziedzinie medycyny. Dzięki temu konsultacja z wysoko wyspecjalizowanym lekarzem z udziałem internetu umożliwia powrót do odpowiedniej formy psychicznej pacjentów w naprawdę trudnym stanie, dla jakich lekarze na miejscu nie mają już rozwiązania.

medycyna - stykówka
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowym przykładem może tu być fizjoterapia w onkologii, która jest wielokrotnie bardzo przydatna, zwłaszcza po operacyjnym wyeliminowaniu nowotworu. Lekarz doradzający za pośrednictwem internetu może nawet wybrać znanego mu fizjoterapeutę i zalecić jego pomoc.

Fizjoterapia (pozostałe wiadomości) w onkologii jest aktualnie dosyć zaniedbywanym obszarem, niemniej może naprawdę polepszyć nie tylko zdrowie fizyczne, lecz również i formę psychiczną pacjentów. Dzięki rehabilitacji pacjenci zmęczeni długim leczeniem mogą odzyskać część straconych sił, ale w szczególności mogą odzyskać wiarę we własne siły i w to, że będą w zupełności wyleczeni.

Jak pokazują badania, niejednokrotnie systematyczna rehabilitacja przynosi dużo lepszy wynik niż trudne do zniesienia przez pacjenta leczenie farmakologiczne. Nie dziwi zatem, że liczni lekarze polecają właśnie tą metodę dbania zarówno o psychiczną, jak i fizyczną formę pacjenta. Fizjoterapia w onkologii dość często jest związana na ogół z narządami ruchu, jakie po operacji usunięcia guza nie funkcjonowałyby skutecznie bez regularnych ćwiczeń, realizowanych pod okiem doświadczonego terapeuty.