Dlaczego wiosna to znienawidzona pora roku przez osoby cierpiące na alergię? Kiedy z reguły stosuje się odczulanie?

pomoc - odbitka
Zbliżająca się wiosna jest wspaniałą wiadomością przez wzgląd na coraz lepszą aurę za oknem, jednak alergicy wcale się z jej przyjścia nie cieszą. Myślą bardziej o częstym kichaniu, katarze oraz ogólnie kiepskim samopoczuciem przez uczulenie na pyłki. Jak można sobie pomóc?

pomoc - odbitka
Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli odczuwamy objawy alergii, ale nigdy robiliśmy badań i nie mamy pojęcia na co mamy uczulenie, to bez pójścia do alergologa (szczegóły w serwisie http://www.as-med.com.pl/alergolog) się nie obędzie. Specjalista zrobi testy alergiczne, jakie pozwolą znaleźć przyczynę kiepskiego samopoczucia. Należy wszak powiedzieć, że istnieje wiele alergenów, które mogą uczulać. W okresie wiosny problemem mogą być pyłki wielu drzew, czy kwiatków. Z kolei istnieją tego typu alergeny, jakie uczulają cały rok. Jest to sierść psa, albo roztocza w mieszkaniu. Jeżeli istnieje tego typu możliwość to powinno się wystrzegać się źródła alergii, jednak nie zawsze jest to takie proste. Z reguły pomagają tabletki na alergię, które hamują objawy oraz sprawiają, iż można przetrwać złe samopoczucie. Natomiast czasem objawy są intensywne i nie ma możliwości odseparowania się od alergenów, w takim wypadku pomóc może odczulanie. Tym bardziej często stosowana jest w przypadku dość niebezpiecznego uczulenia na jad osy czy pszczoły. To uczulenie jest niebezpieczne dlatego, że w przypadku ugryzienia dochodzi do bardzo intensywnej reakcji ciała, która może się skończyć w niektórych przypadkach śmiercią, jeśli uczulona osoba nie otrzyma w krótkim czasie pomocy.

Bez wątpienia osoby mające alergię mają dziś o wiele lepiej, gdyż dostępnych jest sporo, skutecznych środków. Dzięki temu pacjenci z mocną alergią są w stanie normalnie funkcjonować.