Gdy nasz pupil choruje – pomoc weterynarza

przekrój - zwierzę
Posiadanie psa związane jest z licznymi obowiązkami. Już od niemal pierwszych dni, kiedy pies pojawia się w naszym domu, musimy pamiętać o wizytach u lekarza weterynarii. Większość tych wizyt to wizyty profilaktyczne, w czasie których pupil musi zostać zaszczepiony i odrobaczony.

stykówka - zwierzę
Autor: Furya
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowana większość właścicieli psów stawia na prywatne gabinety weterynaryjne. Przez mieszkańców Warszawy naprawdę chętnie jest wybierana lecznica weterynaryjna bemowo mająca za swoją siedzibę. Jak mnóstwo innych lecznic, również lecznica weterynaryjna Bemowo jest lecznicą mającą charakter prywatny. przychodnia (http://www.m-med.wroclaw.pl/contact/) weterynaryjna warszawa mająca za swoją siedzibę to świetnie wykwalifikowany personel , który w pełni oddaje się swoim czworonożnym pacjentom. Pracujący w przychodni weterynaryjnej lekarze są do dyspozycji nie tylko na tygodniu, ale również w dni wolne od pracy. Możliwość otrzymania pomocy także w czasie świąt czy weekendów to wielka zaleta takich placówek. Chcąc wyszukać konkretne przychodnie mieszczące się w naszej okolicy, można skorzystać z pomocy Internetu, wpisując np. frazę „przychodnia (sprawdź informacje na stronie) weterynaryjna Warszawa”.

Opieka nad psiakiem wymaga od jego właściciela dużej ilości czasu. Pupil potrzebuje przecież sporej dawki ruchu, co dla jego właściciela oznacza konieczność wychodzenia na spacer niezależnie od panującej pogody. Zagwarantowanie psu właściwej ilości ruchu to oczywiście nie wszystko. Każdy właściciel psa musi pamiętać także o podaniu psu specyfików odrobaczających, odpowiednich szczepieniach ochronnych. Jednym z bardziej ważnych szczepień, o którym nie wolno nigdy zapomnieć jest szczepienie przeciwko wściekliźnie. Szczepienie przeciwko wściekliźnie jest w naszym kraju szczepieniem , które ma charakter obowiązkowy. Szczepionkę pupil otrzymuje raz w roku.

Na pierwsze podanie szczepionki przeciwko tej chorobie zakaźnej trzeba zgłosić się, kiedy pupil ma trzy miesiące. Inne szczepienia nie mają już charakteru obowiązkowego, ale mimo to rozsądnie jest psa zaszczepić chociażby przeciwko parwowirozie i nosówce. Pamiętajmy, że szczepionki nie gwarantują pełnej ochrony przed zachorowaniem. Jeśli jednak psiak zachoruje, to przebieg choroby będzie zdecydowanie bardziej łagodny niż wtedy, kiedy zachoruje pupil , który nie był szczepiony. Bardzo ważne jest również podawanie psu środków odrobaczających. Zapewnia to ochronę przed pasożytami nie tylko psu, ale również domownikom. Przyjmuje się, że każdy pies powinien być odrobaczany co pół roku.