Terapia uzależnień, czyli jak psycholog wspiera ludzi

Psycholog pomoże Ci z każdym problemem
Niewątpliwie, psychologia dalej zalicza się do jednego z najbardziej obleganych kierunków studiów, a jej specjalizacje stale się rozszerzają.W jaki sposób w dzisiejszych czasach psycholog jest w stanie pomóc ludziom?

selfie - klient
Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

Idąc 10 lat do tyłu pójście do psychologa dla większości społeczeństwa było przejawem choroby psychicznej. Obecnie nie jest już wstydem pójść do psychologa i widziana jest jako zwykła wizyta lekarska, niczym wizyta u okulisty albo laryngologa. Człowiek poszukujący porady u psychologa nie uchodzi dziś za wariata a za osobę świadomą, potrafiącą dbać nie tylko o swoje ciało ale również duszę. szkolenia dla psychologów (idź na mój blog) pokazują jednak, że dzisiejszy świat zmierza się z nieco innymi problemami, niż jeszcze 10-15 lat temu. Kiedyś, np. nikt nie znał pojęcia, takiego jak: terapia uzależnień warszawa uzależnień (w najnowszym artykule) od Internetu. Dzisiaj problem uzależnienia od Internetu dotyka coraz większej liczby ludzi, w tym też nas – Polaków.

Terapia uzależnień to temat obejmujący zarówno psychoterapie samych uzależnionych, jak również rodziny uzależnionych. W większości sytuacji termin kojarzony jest z leczeniem alkoholizmu albo przemocą w rodzinie. Jednak pojęcie to obejmuje zakresem znacznie większy obszar problemów. Terapia (kliknij i sprawdź) uzależnień może tyczyć się ludzi nagminnie palących. Niekiedy dotyczy osób nieradzących sobie ze swoim popędem seksualnym, któremu dają upust w postaci np. częstych odwiedzin na stronach porno. Coraz więcej ludzi uzależnionych jest teraz od gier komputerowych ale i wszechobecnego Internetu, do czego zaliczyć można notoryczne sprawdzanie poczty e-mail, kupowanie (zarówno online jak również w rzeczywistości). Niektórzy z niewiadomych przyczyn potrafią uzależnić się od zażywania tabletek lub jedzenia. Wszystkie omówione powyżej problemy są to problemy współczesnego społeczeństwa, z jakimi w coraz większym stopniu przychodzi się zmierzyć psychologom. Szkolenia dla psychologów mają na celu im pomóc w pokierowaniu człowieka na dobrą drogę a także zminimalizowaniu przyczyn prowadzących do konkretnego typu uzależnień.

Terapia uzależnień Łódź nie jest obowiązkowe poza nadzwyczajnymi przypadkami nałożonymi przez sąd. Osoba która jest powinna mieć ochotę wyjść z uzależnienia, bo jedynie wtedy, gdy sobie go uświadamia będzie współdziałać, dążąc w kierunku wyleczenia. Pierwszym i najważniejszym etapem na drodze, jaką jest terapia alkoholizmu, zawsze jest przyznanie się do kłopotu, otwarcie na specjalistyczną pomoc.

Jednostka uzależniona pozostaje taką na zawsze. By utrzymać się w stanie wstrzemięźliwości i nie wracać do minionego stylu życia, wskazane jest stałe uczestnictwo w spotkaniach grup. Terapia jest postępowaniem złożonym, mających na celu zdobycie konkretnego rezultatu, jakim jest odejście od uzależnienia.