Instytucja dla maluchów – na co przeznacza 1% z rozliczenia PIT?

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Im bliżej końca kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się wiadomości o zbliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo wtedy właśnie kończy się okres, gdy przesłać należy do urzędu skarbowego swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli trzydziesty kwietnia przypada na weekend, to wówczas pit można będzie złożyć pierwszego dnia maja, w każdym innym przypadku data ta nie może zostać przekroczona.

W ustawie nie określono terminu, w którym pieniążki otrzymane z odpisów 1% podatku muszą być wydane. To zależy od samej organizacji pożytku publicznego, od jej planów bądź od potrzeb które mogą się pojawić. Ważne jest to, żeby jednoprocentowe wpływy wydawane były na działalność pożytku publicznego. Tenże akt prawny obowiązuje od początku wejścia w życie rozporządzenia o działalności pożytku publicznego jak też o wolontariacie. Nie przekształciła go nowelizacja z 2015 roku. Pojawiły się jednakże ponadplanowe obowiązki połączone z księgowaniem tych wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Podejmowanie ogromnej ilości mniej bądź bardziej ważnych decyzji tego typu zajmuje w dzisiejszych czasach cenny czas, który wielu ludziom ucieka bardzo prędko przez palce – dlatego im szybciej zdobędzie się potrzebne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej. Przekazanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (zobacz więcej na tej stronie) nie kosztuje niczego ze strony podatnika – jeżeli w czasie wypełniania rozliczenia podatku żadna kwota nie będzie oddana w ten sposób, będzie ona przekazana na odmienne konieczności ustalane przez samorządy.

Jeśli chcesz przekazać swoją część podatku przejdź na stronę Fundacja Pomocy Dzieciom.

Przy wypełnianiu zeznania pomyśleć warto o tym, żeby dobrze wykorzystać jeden procent podatku. Możliwość dania tej kwoty dla jednej z uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od kilkunastu lat, i faktycznie należy z niej skorzystać.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku? To naturalnie podobna problematyka, więc z pewnością też głęboko Cię zaabsorbuje.

Taki 1% dla chorych dzieci, przekazany przy zeznaniu może pozwolić na przykład na kupno wyposażenia leczniczego czy drogie leczenie.

Jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić, komu przekazać 1 podatku, to takie wykazy są bez problemów dostępne w sieci internetowej, a większość instytucji które na nich są również umieszcza informację na swoich internetowych stronach. Aktualnie samo podarowanie jednego procenta jest niezwykle łatwe. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu podać unikalny numer instytucji, a realizacją przelewu zajmie się już urząd skarbowy. Jeżeli ktoś chciałby dokładniej określić, na co mają być wydane jego pieniądze, to również na picie będzie mógł to zrobić.