Jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej? Sprawdź, jakie wskazówki przygotowali dla Ciebie nasi dentyści!

fotos - zęby
Nie od dzisiaj wiadomo, że bez wątpliwości lepiej jest zapobiegać niż leczyć – zwykle nie inaczej jest w przypadku naszej jamy ustnej, a w szczególności zębów. Jeżeli będziesz dbał odpowiednio o swoje zęby, znacząco zmniejszysz ryzyko wystąpienia wszelkiego rodzaju kłopotów i bólu zębów. Jeśli zaniedbasz z kolei zasadnicze zasady higieny jamy ustnej, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce wylądujesz u dentysty, a wyleczenie zębów w Polsce bez wątpienia nie jest tanią sprawą. Podsumowując – praktycznie nie pozostało Ci nic innego jak tylko zacząć odpowiednio dbać o swe zęby – sprawdź, jakie porady przygotowali dla Ciebie nasi eksperci!

perspektywa - gabinet
Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - gabinet
Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com

Regularne czyszczenie zębów
Czyszczenie zębów na pewno jest niezwykle istotne, jednak z drugiej strony nie można przesadzać – jeżeli umyjesz zęby dwa razy dziennie, będzie to dla nich całkowicie wystarczające. Nie należy niewątpliwie czyścić zębów pzębów (www.dentystakaniak.pl)ym jedzeniu, gdyż to znacząco narusza naturalne bariery ochronne zębów – dla przykładu szczoteczki soniczne do zębów zwykle mają napisane w instrukcji żeby nie używać ich częściej niż dwa rady dnia, bowiem będzie to sytuacja niedobra dla zębów.

fotos - zęby
Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jaka szczoteczka?
Szczoteczki soniczne do zębów aktualnie są oczywiście najbardziej popularne i rekomendowane przez wielu dentystów. Wydaje się, iż aktualnie tego typu szczoteczki to najlepszy wybór spośród dostępnych na rynku szczoteczek – mogą wyczyścić dokładnie praktycznie każdy zakamarek, docierając we wszelkie miejsca, które zazwyczaj omijamy przy użyciu tradycyjnej szczoteczki. Pamiętaj jednak, żeby regularnie wymieniać końcówki do szczoteczek sonicznych – zaleca się, żeby były wymieniane raz w miesiącu!

Regularne wizyty u stomatologa
Nawet najlepsza higiena jamy ustnej z pewnością nie wystarczy jeżeli nie będziesz regularnie odwiedzać dentysty. Musisz wybrać się na wizytę kontrolną przynajmniej raz na trzy miesiące – jeżeli nie zaniedbasz tego obowiązku i będziesz stale pod opieką swojego stomatologa, wtedy na pewno unikniesz wszelkich problemów z uzębieniem. Pamiętaj, iż nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, lecz zainwestowane w brak problemów z uzębieniem! W razie kłopotów późniejsze wizyty u stomatolostomatologa (zobacz implanty zębowe)cią będą mniej przyjemne dla Twojego portfela!