Jak powinien wyglądać profesjonalny salon tatuażu? Na co dobrze zwracać uwagę, o co pytać?

Tatuaż
Być może już mamy dość oglądania tatuaży u innych osób i sami ostatecznie zdecydowaliśmy się na własny. Jak tak, to jest parę ważnych kwestii, o jakie należy zapytać w wybranym przez nas salonie tatuażu. Tatuaż to rzeczywiście wybór na całe życie, tak więc nie powinniśmy obawiać się zapytać o sprawy, których nie wiemy czy nie możemy zrozumieć. O co pytać i w jakie miejsce najkorzystniej się wybrać, żeby zrobić tatuaż?

Przed wszystkim musimy wiedzieć, czy igły są sterylne oraz jednorazowe. To identycznie jak chirurg używa jednorazowego skalpela, w studiu tatuaży igły wykorzystywane do tatuowania są jednorazowe. Trzeba o to zapytać, ale najbardziej właściwą weryfikacją jest to, czy tego rodzaju igła jest rzeczywiście otwierana przy nas. W momencie, kiedy nie widzieliśmy momentu odpakowywania igły, jesteśmy w stanie śmiało poprosić, by wykonano to jeszcze raz. Zwróćmy także uwagę, czy tatuator zmienił rękawiczki i oczyścił powierzchnię roboczą po poprzednim kliencie.

skóra - selfie
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

To najbardziej ważne i w większości studiów tatuażu tak to właśnie się odbywa. Zwłaszcza jednak możemy być tego pewni w stolicy, bo jak salon tatuażu warszawa gwarantuje najlepszą jakość usług. W każdym salonie powinno się przestrzegać zasady aseptyki, czyli działań, jakie mają na celu zyskanie najlepszej jakości sterylności pomieszczenia a także niedopuszczenia bakterii do danego środowiska – w tej sytuacji świeżego tatuażu. Salon musi posiadać profesjonalny autoklaw, w jakim różne elementy, jak rury i dzioby sterylizowane są identyczne jak sprzęt w szpitalu. Najbardziej korzystnie także, jak studio ma myjkę ultradźwiękową, jaka likwiduje brud z niedostępnych zakamarków oprzyrządowania oraz urządzeń. Pod tym względem także, jak tatuaż Warszawa będzie tu najbardziej właściwym wyborem.

W każdym salonie tatuażu musi również znaleźć się portfolio, czyli klastery lub wiszące ramki ze zdjęciami tatuaży. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były to jednakowoż odręczne rysunki oraz projekty.

To ważne źródło dotyczy publikowanej tutaj problematyki, zatem jeśli jest ona godna Twej uwagi, to kliknij ten link.

Przeanalizowanie portfolio artysty jest bardzo ważne, najczęściej to druga najbardziej istotna rzecz po higienie i sterylności w jego salonie. Takie wykonane prace mówią bardzo wiele o fachowcu, któremu planujemy powierzyć zadanie wykonania nam tatuażu. Jak dany tatuator nie za bardzo ma co pokazać, to oznacza, że prawdopodobnie jest słaby, albo zbyt mało doświadczony.