Jak przystosować budynek do wymagań niepełnosprawnych?

Winda
Co zrobić gdy nie mamy miejsca na normalną windę?

W takiej sytuacji, w przypadku awarii będzie można natychmiastowo poinformować o wszystkim serwisantów, którzy zajmują się naprawieniem wind. Opłaca się to posiadać na względzie, ponieważ kiedyś naprawa windy pochłaniała więcej czasu.

Jeśli po przeczytaniu obecnego tu postu nadal masz jakiekolwiek zagwozdki, to sprawdź poza tym to ważne źródło – są tam analogiczne informacje.

Teraz zaś okazuje się to prostsze. Oczywiście, będzie to wynikać to z uprzednio wymienionej prostej konstrukcji windy, wspartej na innowacyjnych formułach.

W głównej mierze winniśmy sprawdzić, jakie mamy możliwości. Jest sporo rozwiązań, które umożliwią dostęp do lokalu przez osoby niepełnosprawne, aczkolwiek nie za każdym razem ich zastosowanie jest możliwe. Czasem najlepszym rozwiązaniem będą platformy przyschodowe (dobra strona), a czasem specjalne podjazdy. Dużo zależy od tego, jak dużą gotówką dysponujemy i na jakie rozwiązania pozwala nam sytuacja. Żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie, winniśmy porozmawiać z fachowcami, którzy trudnią się realizowaniem tego typu inwestycji.

Winda przemysłowa
Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Odszukanie przedsiębiorstwa, jakie pomoże nam dostosować budynek do potrzeb osób nie w pełni sprawnych nie będzie nader dużym kłopotem. Wystarczy jedynie chwila poszukiwań i wybór jednego podmiotu. Co ważne, nie winniśmy się decydować na przypadkowe wybory, gdyż mogą nas naprawdę dużo kosztować. Rozsądniej sugerować się poleceniami jak i komentarzami dotyczącymi poszczególnych przedsiębiorstw. Poprosić o nie można naszych bliskich bądź spróbować poszukać w Internecie. Jak dużo kosztują windy dla niepełnosprawnych i alternatywne rozwiązania, które mogą nas zaintrygować?

Natomiast, w obiektach użytku publicznego często wybierze się windy schodowe (moje źródła) z których skorzysta się tam, gdzie poza przewozem ludzi da się także przewozić różne towary. Tego typu winda powinna mieć większe zabezpieczenie, a w dodatku powinna też wyróżniać się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na każdej windzie, abstrahując od faktu czy chodzi o typ osobowy, bądź do budynków przemysłowych powinny pozostawać zamieszczane informacje co do serwisu napraw.

Platforma porusza się na prowadnicach przymocowanych do ściany, wystarczy wjechać na nią, uruchomić sterowanie i sprawnie pojechać w dół czy do góry. W analogiczny sposób funkcjonują windy schodowe, z kolei w nich często spotykanym rozwiązaniem będą wygodne krzesła, na których się wjeżdża do góry.