Jak wyrwać się ze szponów uzależnienia? Trzeba skorzystać z ośrodka leczenia uzależnień.

wizerunek - zdrowie
Niejeden z nas spotkał się z pewnością nieraz z programem, dokumentem, audycją mówiącą o uzależnieniach. Niejednokrotnie widać, iż te uzależnienia nie ograniczają się już tylko do tych najoczywistszych, czyli do alkoholowego, nikotynowego bądź narkotykowego. Obecnie częściej pojawiają się też nałogi powiązane ze współczesną technologią, takie jak przykładowo uzależnienie od komputera, facebooka albo telefonu komórkowego.

wizerunek - zdrowie
Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy zdarza się na nieszczęście tak, że w naszej rodzinie ewentualnie pośród naszych najbliższych występuje jakaś osoba kto jest w sidłach nałogu. U dzieci bardzo często przytrafia się tak, iż z łatwością popadają w fascynację związaną z nowoczesnymi technologiami. Uwielbiają grać na komputerze bądź godzinami spędzają czas korzystając z telefonu. Aczkolwiek obecnie częściej występuje fascynacja oraz właściwie uzależnienie (sprawdź również odwyk alkoholowy Śląsk) od facebooka. Najmłodsi czasami godzinami piszą na tym portalu a także śledzą jakie filmiki oraz komentarze umieszczają ich znajomi albo koledzy.

Jednak najgorszym uzależnieniem, które sieje straszne spustoszenie wśród młodych ludzi jest uzależnienie (witryna w tym temacie) od narkotyków. Czasami potrzebna jest jedna impreza u kolegów, ażeby mieć kontakt z tego rodzaju używkami. Czasami zaczyna się od jednej próby, fascynacji i pragnienia wpasowania się w którąś grupę nastolatków. Na nieszczęście w pojedynkę nie będziemy w stanie sobie poradzić z tego rodzaju nałogiem, jest to na tyle silny nałóg, iż niekiedy obejmuje on nawet całe rodziny. Czasami bliscy chciałaby samodzielnie wyciągnąć uzależnioną osobę i spróbują narkotyków, a w ten sposób sami popadają w sidła uzależnienia. Toteż najlepiej jest w tego typu sytuacjach zapisać się na specjalistyczne leczenie uzależnień od narkotyków.

Nie należy się martwić, iż w naszym miejscu zamieszkania nie ma takich miejsc, gdzie będziemy mogli prosić o wsparcie. ośrodki leczenia uzależnień występują zazwyczaj w każdym dużym mieście oraz obejmują one nie jedynie nałogi powiązane z narkotykami, ale również można prosić tam o wsparcie, jeżeli w naszej rodzinie są osoby uzależnione od alkoholu.

To także bardzo podstępne uzależnienie, jakie może dotknąć każdego, niekiedy zaczyna się od kieliszka do kolacji lub na spokojny sen i sami nie zdamy sobie po jakimś czasie sprawy, iż akurat potrzebujemy butelki, aby móc normalnie zasnąć. W takich sytuacjach tylko leczenie może nam pomóc a także wyrwać nas ze szponów nałogu.