Jakie badania powinno się realizować w ciąży?

Ciąża - badania
Systematyczne badania w ciąży są niezbędne, bo to oczywiście one pozwalają określić, czy płód rozwija się dobrze. Jeśli więc jesteś w ciąży, z pewnością nie powinnaś stronić od lekarzy, bo posiadają one wpływ nie wyłącznie na zdrowie dziecka, lecz także na Twoje.

ciąża - badania
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

W stanie takim, jak na przykład ciąża (www.meanderstomatologia.pl/leczenie-stomatologiczne-kobiet-w-ciazy) badania warszawa zaleca różne. Od 5-8 tygodnia ciąży, naturalnie winno się wykonywać przeróżne badania profilaktyczne, takie jak na przykład badanie piersi, pomiar ciśnienia albo ocena ryzyka ciążowego. Dodatkowo powinnyśmy zrobić parę badań obowiązkowych, przynależą do nich badania (tutaj) grupy krwi, badania poziomu cukru we krwi czy także badania moczu. Do tego należy wykonać również morfologię.
W 11-14 tygodniu w stanie jakim jest ciąża badania warszawa zaleca następujące: zdefiniowanie masy ciała, ocena niebezpieczeństwa ciążowego czy również badanie ogólne oraz ginekologiczne. Co więcej do obowiązkowych badań należy wykonanie USG.
W 15-20 tygodniu obowiązkowo musimy zrobić takie badania, jak morfologia krwi czy też badania moczu, mało tego powinno się zdecydować się również na przeciwciała Rh. Badanie te trzeba realizować systematycznie przez całą ciąże. Oprócz systematycznych badań, powinnyśmy również kontaktować się ze swym lekarzem, w razie jakichś dolegliwości. Jeżeli przeczuwasz, iż coś jest nie tak, pojawiają się silne bóle brzucha albo inne niezmiernie niepokojące symptomy, nie zwlekaj – jak najprędzej skontaktuj się ze swym doktorem. Oczywiście nie musi to być coś istotnego, przypuszczalne, że jest to wyłącznie drobnostka, niemniej zawsze lepiej to sprawdzić.
Ciąża niewątpliwie jest wyczerpująca, podobnie jak sam poród i pierwsze chwile macierzyństwa. Cudownym pomysłem na odsapnięcie po porodzie jest SPA. Z pewnością nawet parę dni w SPA pomoże Ci dojść do siebie, odpocząć i odprężyć się. W SPA czeka na nas sporo rozmaitych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Jeżeli interesuje nas spa Warszawa na pewno zaoferuje nam interesujące opcje wypoczynku.

W Sieci niezwykle łatwo i śmigle odkryjemy interesujące oferty w Spa w Warszawie, oraz także zarezerwujemy pobyt.