Jakie opcje daje medycyna estetyczna? Jakim zabiegom warto się poddać?

Zabieg
Medycyna estetyczna wyróżnia się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem i coraz bardziej zauważalną popularnością. Dzięki dostępnym zabiegom można pozbyć się zróżnicowanych kompleksów, problemów, schorzeń.

Zabieg
Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine

O różnych zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej można śmiało poczytać w Internecie. Wystarczy zastosować formuły typu „korekta nosa poznań”, „zabiegi antycellulitowe” czy „leczenie nadpotliwości poznań”. Jednym z problemów, z którym wiele osób się boryka, jest zbyt duża potliwość. Po wstukaniu w wyszukiwarkę internetową, na przykład, takich haseł jak: „leczenie nadpotliwości Poznań”, „leczenie nadpotliwości w Warszawie” mamy szansę przekonania się, jak dużo klinik wykonuje zabiegi w tym zakresie. Wskazany problem nietrudno zdiagnozować. Okazuje się, że wystarczy dokładny wywiad lekarski, by stwierdzić, czy dana osoba ma problem z nadpotliwością. Wśród jej przyczyn wskazuje się te fizjologiczne, przykładowo gorący klimat, emocje, stres, wysiłek fizyczny, a także objawowe, na przykład problemy na tle hormonalnym, choroby neurologiczne czy menopauza.

Często dokonywanym zabiegiem jest również liposukcja, inaczej usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsc problematycznych. Co więcej kobiety poddają się przeróżnym zabiegom antycellulitowym. Wśród nich należy wymienić mezoterapię, endermologię, drenaż limfatyczny, karboksyterapię czy ręczny masaż. Osoby, które cierpią na obwisłą skórę na szyi, mogą postawić na lifting szyi. Analizując wyniki w wyszukiwarce dla frazy „korekta nosa Poznań” mamy możliwość przeczytania, że ten zabieg przeprowadzany jest u pacjentów, których kształt nosa nie współgra z resztą twarzy. W szczególności mowa o nosach garbatych, krzywych, bardzo szerokich. Zabieg trwa od półtorej do dwóch godzin. Ewentualne odczucia bólowe, dyskomfort mijają po mniej więcej dziesięciu dniach. Nos jest finalnie zagojony po roku od zabiegu. W wyniku korekcji nosa, w zależności od problemu, można uzyskać efekt skrócenia, zmniejszenia czy wyprostowania nosa.