Jakie najlepiej stosować diety, ażeby wyczyścić organizm? O czym warto wiedzieć?

zdrowa dieta
Dieta oczyszczająca rewelacyjnie wpłynie na całe nasze ciało. Na pewno doda energii, poprawi nastrój, cera zyska nowy blask. Jakiego rodzaju są najlepsze diety? Nie ma jednej, powinniśmy sprawdzać różnorakie, to jak mają wpływ na nasze samopoczucie. Już kilka dni na samych jabłkach lub tydzień diety warzywno-owocowej może sprawić, że będziemy lżejsi. To sprawi, że wyeliminujemy obrzęki, nasza skóra natomiast będzie lepiej wyglądać. Istotne jednak, żeby mieć na uwadze, że szybkie diety muszą stosować jedynie zdrowe osoby.

diety oczyszczające stosujemy profilaktycznie albo wtedy, jak posiadamy objawy przeciążenia toksynami. Są to: nadmierne zmęczenie, ból głowy, złe samopoczucie, wysypki, nieprzyjemny aromat z ust oraz spadek odporności. Kuracje oczyszczające często oferuje medycyna alternatywna, np. starożytna medycyna chińska lub ajurweda. Będą także kuracje dobierane indywidualnie i prowadzone pod kontrolą lekarza.

Dieta owocowo-warzywna
Ta kilkudniowa dieta (strona dietetyka w Tarnowie Podgórnym) będzie bardzo prostą do wykonania – można jeść w dowolnych ilościach, ale jedynie owoce i warzywa z niewielką ilością przypraw. Jedz to, co lubisz – warzywa surowe, przygotowane na parze lub w małej ilości wody – doprawiając je olejem, ziołami, odrobiną czosnku i sokiem cytrynowym. Jako suplement rekomendujemy krzem organiczny cena (kontynuuj czytanie) takiego specyfiku nie jest wysoka. Zdołasz jeść również zupy warzywne, kiszoną kapustę lub ogórki. Pij świeże soki i herbatki ziołowe.

zdrowa dieta
Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

kuracje oczyszczające organizm (oficjalne źródło) występują w bardzo dużej liczbie, są faktycznie popularne i coraz więcej osób je wykorzystuje. Są bardzo różnorakie, więc dość ciężko na początek zadecydować, co będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Są np. diety, jakie polegają na jedzeniu wyłącznie jakiegoś jednego produktu, w następnych chodzi o to, żeby wypijać określoną ilość soków, wody czy herbat ziołowych.

Potrzeba zobaczyć co musimy zażywać, żeby popierać działanie swojego organizmu. Tylko tak możemy posiadać świadomość, że na długo utrzymamy sprawność.