Karmienie piersią – najlepsze, co każda kobieta może podarować swoim dzieciom

akt - maluch
Wiele publikacji powstało już na temat karmienia piersią, wspominano o jego wspaniałym wpływie na noworodka i starsze dzieci, wskazywano, że jest to zupełnie naturalne zachowanie, że pozwala ono na wytworzenie się niepowtarzalnej więzi pomiędzy matką a dzieckiem. Jednak niemalże nic nie pisze się o tym, iż to karmienie nierzadko sprawia wielkie trudności.

akt - maluch
Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością nie ma kobiety, która ze stuprocentową pewnością mogłaby stwierdzić, iż karmienie (https://fiorino.eu/sklep/akcesoria/top-do-karmienia–malka) piersią nigdy nie sprawiło jej żadnego problemu – wszystkie mamy we wspomnieniach mniej lub bardziej dramatyczne opowieści, których byłyśmy współuczestniczkami. Taki rodzaj dawania dziecku pokarmu jest najkorzystniejszy dla dziecka, lecz kobieta, która się na to zdecyduje, musi liczyć się z wieloma wyrzeczeniami. Przykładowo trzeba zrezygnować z pewnych produktów spożywczych. Z takich organizacyjnych kwestii – na pewno potrzebny będzie specjalny biustonosz dla matek karmiących, jaki nie tylko doskonale podtrzymuje przepełnione piersi, lecz również ułatwia dyskretne karmienie (internetowa- fiorino.eu/sklep/rogale-do-karmienia) dziecka w miejscu publicznym. Te produkty można kupić zwyczajnych sieciówkach. Jednakże nie wszystkie popularne marki je mają, więc czasem niezbędne jest odwiedzenie wyspecjalizowanego sklepu. W tym miejscu na pewno zakupimy także inne specjalistyczne urządzenia, jak na przykład odciągacz pokarmu – opłaca się w go zaopatrzyć jeszcze w ciąży, ponieważ wspaniale sprawdzi się w trakcie nawału pokarmu kilka dób po porodzie.

Akcesoria, które wymyślone zostały dla matek karmiących piersią, to dziś bardzo bogata propozycja. Poprzez to każda z pań ma szansę znalezienia czegoś idealnego dla siebie.