Leczymy łysienie

płótno - wizyta
Znaczne wypadanie włosów prowadzące do łysienia jest kłopotem dotykającym głównie, ale nie jedynie mężczyzn. Strata włosów jest niezwykle stresująca, dlatego coraz to sporzej osób decyduje się na przeszczep włosów. Transplantacja włosów jest metodą znaną od dawna, jednakże w obecnych czasach została dopracowana oraz osiąga kapitalne rezultaty.

płótno - wizyta
Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - wizyta
Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzkość od zawżdy frapowała się jak leczyć łysienie. Z całą pewnością każdy z nas pamięta peruki francuskie, wkładane nie jedynie przez damy, ale szczególnie przez mężczyzn. Później nadszedł czas stosowania ziół jak też medykamentów na porost włosów. W 1939 r. japoński lekarz Okuda przeprowadził pierwszą próbę wykonania przeszczepu włosów na głowie. Jego metoda przez lata była udoskonalana, ale prawdziwą rewoltą w tejże dziedzinie stało się zastosowanie w latach 80-tych mini- i mikroimplantów. Dziś przeszczepia się owłosienie na brwi, skronie jak też wąsy, niekiedy włosy łonowe oraz rzęsy.

Najczęstszą przyczyną łysienia jest działanie hormonów męskich. Testosteron pod wpływem enzymów zmienia się we krwi na dihydrotestosteron, czyli swą czynną postać, jaka może powodować łysienie. Tylko włosy na potylicy nie są wrażliwe na oddziaływanie tej formy męskiego hormonu płciowego. Właśnie z owej przyczyny jednostki łysiejące mają z tyłu głowy dużą ilość włosów, jaka wystarcza do przeprowadzenia przeszczepu.

Jeżeli opisywany wątek niesamowicie Ci pasuje, to żeby uzyskać dodatkowe informacje na to zagadnienie, pójdź dalej (http://www.aleksanderdeyev.pl/artykuly/rownowaga-zycia/) i kliknij tu.

Ponadto włosy owe są odporne na wypadanie. Kobiety łysieją rzadziej niż panowie. Czasami pod wpływem męskich hormonów, a czasem z deficytu estrogenu. Kobiety przeważnie mają silnie przerzedzone włosy w okolicach czoła a także na środku głowy. Dzięki przeszczepowi możemy je zagęścić. Do innych przyczyn łysienia należą: napięcie, zła dieta, nieprawidłowa pielęgnacja włosów, choroba.

Chodź tutaj i zobacz dodatkowe informacje dotyczące prezentowanego artykułu. Zgłębisz w tamtym miejscu zbliżone informacje, które niewątpliwie Cię zafascynują!

Jeżeli chodzi o przeszczep włosów cena waha się 3-10 tys. złotych.

Przeszczep włosów polega na chirurgicznym zaczerpnięciu włosów z innych partii ciała i wszczepieniu je na czubek głowy. Włosy do przeszczepu pobierane są ze skóry tyłu i boków głowy, albowiem ów obszar u osób cierpiących na zbytnie wypadanie włosów zawiera szczepy włosów dominujących, które są w stanie rosnąć na wszelkiej wyłysiałej części głowy. Medyk musi rozdzielić wszelkie pobrane włosy na szczepy, które obejmują 1-6 włosów. Tak przygotowane szczepy są wszczepione w wyłysiałą skórę głowy.