Łóżka w szpitalu – różnice pomiędzy szpitalami i oddziałami

Łóżko szpitalne
Kliniki i wszelkie ośrodki medyczne zawsze podlegały sprecyzowanym obostrzeniom, jeżeli idzie o urządzenia, jakie się w nich pojawiają. Obecnie, najważniejszy jest komfort osób chorych a także łatwość ich przetransportowania, a w dodatku różne ułatwienia w trakcie kuracji.

łóżko - szpital
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bazowych sprzętów, najważniejszym w każdym szpitalu, jest posłanie. I nie jest to byle jakie posłanie, nabyte w sklepie meblowym. Łózka szpitalne, tak samo, jak każdy pozostały sprzęt medyczny, ma wypełniać najistotniejsze przepisy. Istnieją ich różnorodne rodzaje, w różnych przedziałach kosztowych. Nie zapominajmy, że kliniki, jako placówki publiczne, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia przetargu, także na łóżka szpitalne. Z tego powodu, nie każda placówka dysponuje takimi samymi łóżkami, ale mimo że się różnią, każde z nich spełnia te same, sprecyzowane obostrzenia.
W zależności od oddziału szpitala, wyposażenie może się różnić i podobnie jest w przypadku łóżek. Przykładowo, łóżko na oddziale ortopedii powinno być wyposażone w pomocnicze wysięgniki, do których można przymocować złamaną kończynę. Na innych oddziałach szpitalnych, tego typu udogodnienie nie jest wymagane. Na oddziale intensywnej terapii zazwyczaj stoją najlepsze łózka (odwiedź stronę) szpitalne, wyposażone we wszelkie możliwe usprawnienia. W końcu, dokładnie na ten oddział trafiają najciężej chorzy pacjenci.
Łózka szpitalne, co najważniejsze, muszą mieć podnoszone ranty. Ochraniają one pacjentów przed wypadnięciem w trakcie snu, a także ułatwiają przewóz pacjenta na nowy oddział bądź na salę zabiegów. Ważne jest także ruchome podparcie, a nawet najkorzystniej, aby łóżko posiadało ruchomych jak najwięcej części. Dzięki temu prościej jest je dostosować do naturalnej pozycji ciała pacjentów. Wpływa to znacznie na komfort pacjenta oraz wspomoże jego wypoczynek. Dobrze jest również, jeżeli do łóżka dołączany jest sterownik elektroniczny, umożliwiający choremu własnoręcznie wybrać pozycję łóżka, w zależności od jego wymagań.

Nie każdy łóżka rehabilitacyjne może nabyć najwygodniejsze łóżka. Co najważniejsze, na szczęście nie są one niewygodne i da się na nich wypocząć. Być może z czasem, będą stworzone jeszcze lepsze posłania, które spełnią w końcu wszystkie wymagania szpitalnych pacjentów.