Ludzie potrzebujący wsparcia asystenta

Opieka
Wiele ludzi potrzebuje pomocy, często jest to wsparcie psychiczne. Potrzebujemy się komuś wygadać i chcielibyśmy, żeby ktoś klepnął nas po plecach. Jednak jest również grono osób, które potrzebują fizycznej pomocy. Ci ludzie, to najczęściej osoby starsze, ale nie jedynie. Otóż znamy ludzi, którzy z powodu swej niepełnosprawności nie są w stanie zwyczajnie samemu funkcjonować. Z tego powodu potrzebni są asystenci, czyli osoby pomagające osobom z niepełnosprawnością.

fotka - kursy
Autor: ukhti27
Źródło: http://www.flickr.com

Bycie asystentem osoby nie w pełni sprawnej
Są różne typy niepełnosprawności, główne rodzaje to podział niepełnosprawności na psychiczną i tę związaną z fizycznością. W dodatku bywa tak, że osoba zupełnie sprawna ulega wypadkowi i staje się osobą niepełnosprawną. Dlatego niezbędny w wielu i to różnych sytuacjach jest asystent osoby niepełnosprawnej. Asystent jest odpowiedzialny za różne aspekty życia osoby niepełnosprawnej. Do zostania asystentem osoby niepełnosprawnej trzeba się przyszykować psychicznie, a często należy posiadać również pewną tężyznę fizyczną. Dodatkowo dość często osoba z rodziny może zostać asystentem dla osoby niepełnosprawnej. Jeśli mamy w domu kogoś niepełnosprawnego, to najlepiej być jej asystentem na początek ze względu na to, że skoro ta osoba nas zna to nam ufa i po drugie dlatego, że możemy otrzymać pewne dodatki finansowe. Może nie będą one jakieś ogromne, ale wszystkie środki okażą się przydatne.
Praca ortoptysty
Kiedy chcielibyśmy pomagać osobom z wadami wzroku a wiemy, że wybranie się na medycynę to zbyt dużo, to zawsze można stwierdzić, o tym czy nie byłaby dla nas dobra praca w rpraca (test kompetencji poznawczych)rtoptysty. Otóż ortoptystka jest osobą, która asystuje przy badaniu wzroku wzroku, taka osoba sama też poleca leczenie różnego rodzaju problemów ze wzrokiem. Warto, więc posprawdzać, w jakiej szkole możemy przyuczyć się na takim kierunku. A później rozpocząć szukać pracy przykładowo w prywatnych gabinetach okulistycznych, czy też w ośrodkach zdrowia.

Problemy ze zdrowiem
Kiedy mamy problemy zdrowotne, czy to dotyczące niepełnej sprawności ruchowej, czy problemów ze wzrokiem, w takiej sytuacji zaczynamy się obawiać o swą przyszłość. Nie jest, bowiem prosto nie przejmować się takimi dolegliwościami. Wiadomo, że możemy je od siebie odsunąć na jakiś czas, ale gdy komplikują one codzienność należy po prostu się z nimi zmierzyć.