metody na odbudowanie zniszczonego zęba

Gabinet dentystyczny
Każdy pragnąłby posiadać naturalnie zdrowe, mocne uzębienie. Niestety w większej części przypadków wizyty u lekarza dentysty są niezbędnością, szczególnie kiedy pojawia się ból, albo część zęba się ułamie.

Gabinet dentystyczny
Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com

Endodoncja wrocław jest jedną z najpopularniejszych i niezwykle efektywnych procedur leczenia zębów. Kluczem do powodzenia w leczeniu kanałowym jest szczegółowe oczyszczenie układu przewodów korzeniowych z zakażonej, czy też martwej miazgi, poszerzenie, odkażenie, a w następnej kolejności hermetyczne zapełnienie kanałów na całej ich rozciągłości. Wskazaniami do tego rodzaju leczenia są wszystkie stany chorobowe, jakie wiodą do nieodwracalnych zapaleń miazgi. Można tego dokonać przy użyciu nowoczesnych instrumentów, oraz systemów do wypełniania kanałów korzeniowych. Dzięki nowoczesnym technikom endodoncjijest możliwość zrealizować na jednej wizycie, podczas gdy w przypadku standardowych strategii rozkłada się to na kilka etapów.

Dentysta
Źródło: pixabay

Są wypadki, gdy mocno zepsute uzębienie należy w jakiś sposób odtworzyć. Wykonanie koron protetycznych to jeden z najpopularniejszych procedur na ich odnowę. Prawidłowe jej przeprowadzenie, również odpowiednia higiena jamy ustnej jest w stanie zagwarantować solidność takiej rekonstrukcji na dużo lat. korony porcelanowe wrocław wspaniale odtwarzają wygląd naturalnych zębów. Ilość pozostałego szkieletu zęba przesądza czy realne okaże się wykonanie korony. Koron między innymi nie wykonuje się, gdy wielkość pozostałego nad dziąsłem fragmentu zęba jest mniejsza niż 2-3 mm. Gdy zęby są popsute przez próchnicę do pułapu dziąsła, albo głębiej, oferuje się wydłużenie korony klinicznej zęba, a następnie przeprowadzenie korony tymczasowej, później po 6 miesiącach korony porcelanowej.

Uzupełnienia ceramiczne zrewolucjonizowały możliwości uzyskiwania efektów estetycznych koron. Niezależnie od tego, czy ząb zniszczyła próchnica, czy też w inny sposób pozostał popsuty, ceramiczna korona protetyczna pozwoli na zamienianie zepsutej części zęba bardzo naturalnie wyglądającym, porządnym, dokładnie wykonanym i bezpiecznym uzupełnieniem. A co najważniejsze, wygląda w każdym calu jak prawdziwy ząb i nie mieści metalu.