Na którą przychodnię się decydować – państwową czy prywatną?

Doktor
Niektórzy zakładają, że skoro opłacają regularnie składki zdrowotne, powinni leczyć się w przychodniach państwowych. Inni natomiast są zdania, że w razie choroby znacznie lepiej jest zdecydować się na gabinet prywatny. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Konferencja lekarska
Autor: German Tenorio
Źródło: http://www.flickr.com

Państwowa przychodnia
Każdy, kto płaci składki zdrowotne może bezpłatnie korzystać z usług państwowej służby zdrowia, co jest podstawową korzyścią takiego rozwiązania. Przychodnie zlokalizowane w każdej miejscowości, stąd też nietrudno będzie znaleźć lekarza nieopodal miejsca zamieszkania. Problem może natomiast stanowić czas oczekiwania na spotkanie. Bardzo często chorzy muszą przez długi czas wyczekiwać w kolejce, aż będą mogli się dostać do specjalisty, przy czym tak samo bywa w przypadku lekarzy rodzinnych, czy gdy musimy odwiedzić gabinet (więcejo tym Gabinet Psychologiczny SOS) stomatologiczny wrocław. Jeśli cierpimy na różnego typu dolegliwości związane np. z przeziębieniem, przebywanie w kolejce na pewno nie będzie należało do najprzyjemniejszych. Spora liczba pacjentów powoduje, że lekarz często musi skracać wizytę, żeby przyjąć więcej osób. Zdarza się także, że usługi takie jak ginekologia wrocław, działa do późnych godzin nocnych, aby lekarz mógł przyjąć wszystkich swoich pacjentów. Tego typu sytuacja jest męcząca dla obu stron.

Prywatna przychodnia (link)
Zwykle zdarza się, że w ramach prywatnej służby zdrowia odwiedzamy w szczególności gabinet stomatologiczny Wrocław. Rzecz jasna, taka wizyta wiąże się z dodatkowymi kosztami, nawet jeżeli jesteśmy ubezpieczani przez pracodawcę. Czasami jednak warto dopłacić, żeby mieć pewność, że zęby zostaną wyleczone bez problemów, a sam zabieg będzie bezbolesny. Prywatne przychodnie są zwykle dużo lepiej wyposażone od tych publicznych, co pozwala dentystom sprawnie i dobrze wykonywać swoją pracę.

Również gabinet ginekologiczny wybierany jest pod tym względem bardzo często. Decydują o tym najróżniejsze czynniki, a jednym z najważniejszych jest na pewno możliwość uniknięcia męczących kolejek. Wadą tego rodzaju palcówek jest natomiast konieczność opłacania wizyt mimo opłacania również obowiązkowych składek zdrowotnych.