Nie możemy twierdzić, że nie mamy chwili słabości, jeśli rzeczywiście one występują. Na problemy są przecież sposoby

psycholog
Nie ma w sumie jednej jedynej rady na wszystkie trudności, które są w stanie nam przeszkodzić w życiu. Są one niestety naturalnym procesem, więc zamiast je likwidować, udawać, że wszystko jest w porządku, powinniśmy je przyjąć do wiadomości. To nie oznacza, iż się poddajemy, otóż nie, skoro bowiem zaakceptujemy nasze bolączki, mniej korzystne dni, których doświadczamy, to będziemy chociaż wiedzieć, z jakim wrogiem musimy sobie poradzić.

psychoterapeuta
Źródło: flickr.com

To jest najbardziej korzystny sposób, aby poznać nie tylko wroga, ale też odpowiedź na wiele dodatkowych znaczeń. To szczególnie ważne w zawodzie psychologa czy psychiatry (polecam). Gdy idziemy na wizytę do takiego specjalisty, to jesteśmy w stanie się spodziewać szeregu pytań od samego początku. Owe pytania powinny zdefiniować nasze położenie i to, co nam tak naprawdę dolega.

To bardzo istotne, ponieważ odpowiednio postawiona diagnoza to już pierwszy krok żeby wyzdrowieć. Oczywiście, ażeby się wyleczyć na przykład z depresji nie da się pójść na dwie wizyty do fachowca, ażeby smutek nas opuścił. Ten proces niestety nie jest taki nieskomplikowany – istotne to jednakże zaaprobować, że czujemy się źle. To nie przestępstwo, to coś naturalnego. Nie jesteśmy robotami, by zawsze odczuwać to samo.

Nasza psychika to głęboka studnia, pływają w niej wspomnienia, martwimy się o to, co będzie, to wszystko wymieszane, a jednocześnie trudne do zobaczenia (jak w studni) powoduje, że życie staje się skomplikowane. Najbardziej negatywne co możemy zrobić to zarzekać się, iż nam nic nie jest, że tak naprawdę jesteśmy całkowicie zdrowi, iż mieliśmy momenty słabości, które się nie powtórzą. Faktycznie, skoro tak było to okej, ale jeśli objawy się powtarzają, a my dalej się zarzekamy, iż nic się nie dzieje, to sami siebie oszukujemy.

Szukasz szczegółowych wiadomości, by pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy do następnego wpisu. Odnajdziesz go na portalu (https://piotrowscybejnarowicz.pl/wybielanie-zebow/) pod linkiem.

Niestety, w naszym kraju pokutuje mylne przekonanie, iż do psychologa czy psychiatry idą jacyś szaleńcy, a my przecież jesteśmy normalni. To oczywiście nieprawda i najważniejsze to zdać sobie z niej sprawę, żeby podjąć odpowiednie kroki. Z drugiej strony, w Polsce powoli zmienia się świadomość i aktualnie coraz więcej ludzi umie się przyznać, iż uczęszcza do psychologa. Czy to psycholog Łódź czy inne większe miasto, prościej znaleźć tam właściwego specjalistę. W małych ośrodkach miejskich czasem jest niedobór fachowców.