Nie przepadasz za borowaniem zębów? Nowoczesne gabinety stomatologiczne gwarantują bezbolesne sposoby leczenia

dziecko u stomatologa
Dzieci nie lubią dentystów. Zanoszą się płaczem gdy tylko usłyszą wiadomość, iż razem z rodzicami udają się do gabinetu dentystycznego oraz wszelkimi metodami chcą ich od tego odwieść. Jeśli mimo dorosłego wieku ty również odczuwasz obawę przed dentystą z wiertłem, musisz poznać nowoczesne metody leczenia, wprowadzane w wielu gabinetach dentystycznych. We współczesnych czasach nie jesteś zmuszony niepokoić się bólem – nawet nie spostrzeżesz, kiedy stomatolog zakończy zabieg i będziesz mógł iść do domu.

gabinet stomatologiczny
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym wyjątkowo docenianym przez pacjentów sposobem leczenia jest borowanie bez stosowania wiertła. W zamian stosuje się specjalny żel, jaki dentysta (zobacz także urządzenia protetyczne) (znacznie więcej przeczytasz pod tym adresem) nakłada skrupulatnie na ząb, by rozmiękczyć tkanki zaatakowane przez próchnicę. Po określonym czasie zdrapuje się próchnicę, jaka rozmiękła pod wpływem żelu oraz zakłada się zwykłą plombę albo opatrunek. Jeśli jednak trzeba wyjąć starą plombę lub do miejsca zaatakowanego próchnicą trudno jest się dostać, ten sposób się nie sprawdza oraz wymagane będzie zastosowanie wiertła.

Drugą metodą usuwania próchnicy jest ozonoterapia, a więc wykorzystanie ozonu, by usunąć zniszczoną tkankę. Niestety nie sprawdza się to w przypadku znaczniejszych ubytków, toteż dobrze jest regularnie odwiedzać dentystę, by leczyć zęby w początkach próchnicy. Jakie poza tym sposoby proponowane są w gabinetach stomatologicznych? Można wybrać abrazję powietrzną, mając na uwadze tworzenie się sporej ilości pyłu, który może szkodzić osobom chorym na astmę czy na ultradźwięki, jednakże jest to sposób, jaki stosowany jest przede wszystkim w usuwaniu płytki nazębnej – znacznie więcej przeczytasz pod tym adresem.

sprzęt dentystyczny
Autor: Andrew Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Przy leczeniu ubytków jest to metoda raczej rzadko wybierana. Ostatni sposób to laser. Wymaga on niebywałej precyzyjności, toteż lepiej, by nie był wykorzystywany przez początkujących stomatologów. Koszt zabiegu jest spory, gdyż wymaga poświęcenia niemało czasu, lecz dla osób, które boją się bólu, to doskonałe rozwiązanie. Jak sprawdzić, w jakim gabinecie dentystycznym pracuje fachowy stomatolog (rtg białystok prywatnie) Łódź? Poradź się znajomych bądź skorzystaj z zasobów Internetu. Na forach internetowych można znaleźć opinie praktycznie na temat każdego z dentystów, dlatego z pewnością szybko dowiesz się, który z nich jest polecany.