oryginalne sposoby czyszczenia zębów

Dentysta
Każdy całkowicie zdaje sobie sprawę z tego że powinien dbać o uzębienie. Dzisiejsze potencjały utrzymania jamy ustnej w idealnej higienie są duże.

Zęby
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Szczoteczki soniczne to oryginalna generacja szczotek, która ze względu na swą wysoką skuteczność mycia staje się coraz bardziej popularna, wypychając powoli z rynku normalne szczoteczki. Szczoteczki soniczne, dzięki swojemu unikalnemu ruchowi, oraz specjalnie wyprofilowanym końcówkom, zapewniają niezwykle precyzyjne, również nieinwazyjne czyszczenie zębów. Łączą wysoką efektywność czyszczenia z delikatnością dla delikatnego szkliwa i dziąseł. Podczas czyszczenia zębów szczoteczki takie emitują osobliwe wibracje, jakie rozchodząc się w wodzie produkują bąbelki powietrza.

Bąbelki te, wprawione w ruch przez szczoteczkę, uderzają z dużą siłą w znajdujący się na nawierzchni uzębienia osad eliminując go z nawierzchni zębów. Efektywność takiego procesu została poświadczona wieloma eksperymentami klinicznymi. Włosie szczoteczki sonicznej w czasie pracy przesuwa się na boki do 4 mm czyniąc ruch wymiatający. Jest to sposób czyszczenia zalecany dla wszystkich ludzi dorosłych. Osiągalnych jest wiele wariantów, które różnią się od siebie przeważnie wzornictwem, ilością aplikacji, również rodzajem realnych do zastosowania końcówek czyszczących.

Dentysta
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Irygator do zębów służy do codziennych zabiegów higienicznych jamy ustnej. Narzędzie to przypomina elektryczną szczoteczkę do zębów, natomiast w miejsce końcówki z włosiem ma dyszę wystrzeliwującą strumień wody i jest na stałe połączona ze zbiornikiem. Irygator usuwa zarazki znajdujące się głęboko pomiędzy zębami i niżej dziąseł, gdzie czyszczenie standardową szczoteczką nie zapewnia rezultatów. Irygator do zębów jest idealnym dopełnieniem codziennego mycia uzębienia i pod każdym względem jest w stanie wymienić nić stomatologiczną. Jest wręcz nieodzowny dla ludzi z aparatami ortodontycznymi. Irygator wodny w dużym stopniu ułatwia i koryguje skuteczność zabiegów higienicznych. Codzienne zastosowanie takiego urządzenia w zabiegach higienicznych jamy ustnej w znacznym stopniu aktywuje kurację chorób przyzębia.