Objawy i szczepionka przeciwko pneumokokom

fotka - rodzice
Pneumokoki to bakterie, które wywołują istotne zakażenia bakteryjne u dzieci, szczególnie tych mniejszych. Poniektóre zakażenia bakteryjne mogą nawet prowadzić do śmierci, w związku z tym pneumokoków bezsprzecznie nie można lekceważyć. Do takich zakażeń przynależy w szczególności sepsa, zapalenie opon mózgowych, i także zapalenie płuc bądź stawów.

Szczepionka
Autor: Andres Rueda
Źródło: http://www.flickr.com

Najskuteczniejszą obroną przed pneumokokami jest oczywiście szczepionka. szczepionka przeciwko pneumokokom jest nie jedynie skuteczna, ale co najistotniejsze też bezpieczna. Nie powoduje żadnych zagrożeń dla zdrowia, wskutek tego w wielu krajach szczepionki przeciwko pneumokokom podaje się nawet niemowlętom. Jeśli chcesz zminimalizować zagrożenie zachorowania u swojego dziecka, to bezsprzecznie winieneś zastanowić się nad tą szczepionką. Choroby pneumokokowe pojawiają się zazwyczaj do 2go roku życia, wobec tego szczepionkę wypada przekazać już w pierwszym kwartale życia dziecka.

Wskazane jest przedyskutować z lekarzem ewentualność zaczepienia dziecka przeciwko pneumokokom. Lekarz naturalnie odpowie na Twe pytania oraz rozwieje wątpliwości. Choroby, jakie są wywołane pneumokokami, mają oczywiście swe objawy. Każdy rodzic, bez względu na to czy zaszczepił dziecko bądź też nie, niewątpliwie ma obowiązek wiedzieć, jakie są pneumokoki objawy. Są one niesłychanie zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak wiek dziecka czy miejsce zakażenia. Jednak rodzice bezsprzecznie winni zwrócić wyjątkową uwagę na brak apetytu u dziecka, gorączkę, dreszcze, duszności bądź wymioty. Co więcej zakażenie pneumokokami może objawiać się również światłowstrętem, przyspieszeniem tętna oraz oddechu, co więcej można spostrzec również ból brzucha, osłabienie albo płacz.

Jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące ślady u naszego dziecka, jak najszybciej winniśmy udać się do lekarza, a najlepiej na pogotowie albo od razu do szpitala. Zakażenia pneumokokami nie można lekceważyć, należy działać jak najszybciej. Doktor bezsprzecznie postawi stosowną diagnozę i zaleci rzeczowe zachowanie w wypadku zakażenia.