Piękny i zdrowy uśmiech chce mieć większość z nas

zęby zdrowe
O atrakcyjnym i zdrowym uśmiechu myśli większość ludzi, jednakże nie wszyscy mamy na tyle zaparcia, by systematycznie pielęgnować jamę ustną. Warto sobie to zadanie ułatwić

gabinet - pejzaż
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Utrzymanie zębów w odpowiednim stanie jest bardzo ważne, jeżeli chcemy mieć na bieżąco piękny i zdrowy uśmiech. Jednak samym dorosłym trudno nieraz zachować systematyczność w tym kierunku, a co dopiero mówić dzieciom, które ciężko zmusić do prawdziwej systematyczności. W rzeczywistości, aby było to możliwe zarówno maluchy, jak i ich rodzice powinni sięgać po takie rozwiązania, które uczynią mycie zębów znacznie przyjemniejszym.

Rzecz jasna najważniejsza jest w tym przypadku odpowiednia szczoteczka. Powinna być ona na tyle miękka, żebyśmy z przyjemnością mogli myć nasze zęby, a jednocześnie aby nasze dziąsła, jakie są wyjątkowo wrażliwe, nie krwawiły. Rzecz jasna najkorzystniejszym rozwiązaniem są elektryczne szczoteczki, jako że mogą umyć zęby znacznie bardziej dokładnie. Poza tym szczoteczki elektryczne dla dzieci mają niebanalne kształty – nierzadko na jednym z końców szczoteczki pojawia się jakaś ciekawa figurka zwierzątka najmłodszych rozśmiesza i bawi. Wówczas maluchy z chęcią sięgają po szczoteczkę i myją zęby rzeczywiście systematycznie.

Rzecz jasna sam irygator stomatologiczny to nie wszystko. Żeby dobrze dbać o uzębienie warto wybierać również inne produkty do ich pielęgnacji, jakie stworzone są z myślą, żeby nasze zęby i dziąsła były właściwie pielęgnowane. Takim produktem jest przykładowo płyn do płukania jamy ustnej, który jest niejako uwieńczeniem mycia zębów. Płyn zazwyczaj ma miętowy smak, stąd też w dodatku pozostawia miły zapach w ustach.

Przede wszystkim jednak, jeśli mowa o zadbanych zębach, koniecznie powinniśmy nastawić się na systematyczne wizyty u dentysty. Nie ma co zwlekać aż do momentu, kiedy zaboli nas jakiś ząb. Regularne wizyty, chociażby co cztery miesiące lub co sześć miesięcy, pozwolą nam utrzymać odpowiednią kontrolę nad stanem naszych zębów. Stomatolog (rtg zęba białystok) może szczegółowo przebadać ich stan i zalecić leczenie, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki próchnicy, bądź innej choroby. Stąd też warto odwiedzać go jak najczęściej, w szczególności, że im mniejsze są ubytki, tym mniej trzeba cierpieć i także przeznaczać pieniędzy na leczenie.