Poppers – co znaczy ten termin?

Poppersy
To nazwa, która coraz częściej wchodzi do obiegu nie tylko w medycynie, ale również w chemii gospodarczej, a nawet w kręgach młodych ludzi, dlatego, że ich struktura ma wpływ na zwiększenie przyjemności seksualnej.

widok - tabletki
Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com

poppers to inna nazwa dla różnorakiego typu azotynów alkilu, których zażywanie stosuje się drogą wziewną. Funkcjonuje kilka typów tego komponentu np azotyn amylu stosowany w kuracji choroby niedokrwiennej serca, ale również przy przytruciu cyjankiem jako antidotum. Jeszcze inny rodzaj producenci chemii (swiat-sprzatania.pl/pl/c/Chemia-dla-przemyslu/97) gospodarczej stosują przy produkowaniu odświeżaczy powietrza, w sklepach dostępne są także środki chemiczne do czyszczenia głowic w sprzęcie rtv opierające skład na alkilowych azotynach. Zaś dla przykładu poppers amsterdam to używka powodująca rozluźnienie mięśni gładkich w całym ciele. W następnej kolejności odżywka rzutuje na zmniejszenie przepływu krwi, co skutkuje wzmożoną pracą mięśnia sercowego, odczuciem ciepła i podniecenia seksualnego. Cały proces trwa zaledwie parę minut. Stwierdzone jest, że poppers to azotyny, które powodują poczucie szczęścia, zwiększają dopływ krwi do mózgu, ludzie wdychający ten środek śmieją się w niekontrolowany sposób, są nadpobudliwi i zwiększa się u nich popęd seksualny. Poppers amsterdam nie tylko przedłuża, ale http://komora-hiperbaryczna.eu/komora-hiperbaryczna/ i umacnia podniecenie. Jednak stosowanie inhalacyjne musi być kontrolowane, dlatego, że w zwiększonej ilości środek może być niebezpieczny dla użytkownika.

Bez znaczenia czy azotyny są stosowane w celach kuracyjnych czy relaksacyjnych azotyny nie mogą mieć ścisłego kontaktu ze śluzówkami w ciele, dlatego, że środek ma właściwości żrące. Nie można ich wcierać w ciało, ani tym bardziej pić. Bez monitoringu może dojść nie tylko do wady odcinka nerwowego, ale także do straty samoświadomości. Azotyny nie mogą być stosowane przez wszystkich. Są ograniczenia przykładowo osoby chorujące na jaskrę, posiadające kłopoty z przepływem krwi czy te, u których stwierdzono chorobę nowotworową nie powinny przyjmować żadnego typu azotynu.