Rzeczywista a wirtualna medycyna – jeśli istnieje możliwość rejestracji do lekarza wykorzystując internet

Rehabilitacja
Rzeczywista a wirtualna medycyna – jeśli jest możliwość rejestracji do lekarza wykorzystując internet, w praktyce dużo osób korzysta chętnie z takiego rozwiązania

Lekarz
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Choć porada lekarska online to obecnie często spotykane zjawisko, nie da się stwierdzić, że pacjenci zaczęli rezygnować z rzeczywistych wizyt u specjalisty. Co prawda, porada lekarska online dotyczy na ogół łagodnych schorzeń lub niepokojących objawów, a zatwierdzenie diagnozy odbywa się za pomocą szeregu specjalistycznych badań już po wizycie w placówce zdrowia bądź przychodni.

Z drugiej strony, zdarzają się także wirtualne konsultacje lekarskie, które dotyczą bardzo rzadkich i niespotykanych na ogół chorób. Mimo to, wielu pacjentów, szczególnie tych w bardziej zaawansowanym wieku, reaguje dość nieufnie na tego typu porady – kliknij – lekarskie. Chociaż porada lekarska online to z pewnością bardzo wygodny sposób na zdobycie potrzebnych informacji od lekarza, to jednak wizyta u lekarza naprawdę doświadczonego jest mile widziana przez pacjentów.

Co więcej, chociażby rehabilitacja w praktyce pozwala uzyskać mierzalne efekty kuracji. Dlatego też porady lekarskie przez internet dotyczą szczególnie jedynie tych sytuacji, w jakich niezbędne jest przepisanie lekarstw czy też skierowanie na badania. Z pewnością nie da się przeprowadzić tak jakichś zabiegów i nawet pomimo dużego rozwoju technologicznego to będzie nadal niewykonalne.

Nawet ćwiczenia, jakie możemy oglądać na nagraniach za pomocą internetu i przekazywane nam instrukcje dotyczące wykonywania różnych ćwiczeń rehabilitacyjnych nie spowodują, że rehabilitacja w praktyce będzie niepotrzebna. Z drugiej strony, internet może nam bardzo pomóc przykładowo w umówieniu się na wizytę lekarską. W ten sposób możemy uniknąć kolejek u lekarza (szczegóły w portalu http://www.as-med.com.pl/znajdz-lekarza/reumatolog) bądź wybrać dogodny dla nas termin.

Warto zaznaczyć, że strony internetowe, które mają przychodnie bardzo pomagają w komfortowym dla pacjenta i sprawnym funkcjonowaniu takiego obiektu lekarskiego. Za pomocą takich stron można wybrać konkretnego specjalistę lub przeczytać opinie odnośnie lekarzy przyjmujących w danym gabinecie, jeśli chcemy znaleźć faktycznie bardziej wykwalifikowanego lekarza.