sposoby leczenia łysiny

Przeszczep włosów
bujne, ładne włosy to wizytówka każdego człowieka. Jednak do ich utraty przyczyniają się nie tylko składniki dziedziczne, bądź stres, ale także niestosowna pielęgnacja, czy nieodpowiednia dieta. Pewne przebiegi występujące w organizmie zdołają sprawić, że otoczka kolagenowa wokół korzenia włosa ulega niszczeniu. Uciskany korzeń jest gorzej odżywiony, oraz słabiej przytwierdzony w skórze głowy. Wytwarzany przez niego włos staje się coraz to cieńszy, wypada, a po jakimś czasie przestaje odrastać. Zapoczątkowuje się proces łysienia. Żeby temu przeciwdziałać, należy aktywować jego odnowę, dostarczając składniki odżywcze.

Włosy
Autor: katie_mccolgan
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie łysienia winno odbywać się pod opieką lekarza. Wykorzystywane farmaceutyki oddziałują na porost włosów dzięki zwiększonemu ukrwieniu skóry głowy. Przedłuża się stadium wzrostu i spoczynku włosa, a skraca etap wypadania. Kuracja wymaga cierpliwości i nie jest tania. Pierwsze efekty w formie zahamowania wypadania włosów można zaobserwować po kilku miesiącach.

Gdy utrata włosów nie jest w stanie być zahamowane żadną procedurą, przeszczep włosów jest najpewniejszym i najtrwalszym wyjściem zachowania gęstej fryzury. Za jego pomocą jest możliwość rekonstruować także braki w obrębie brwi, rzęs, czy brody. Przeszczepy włosów czynione są wówczas, kiedy ludzkie mieszki włosowe nie są już zdatne do produkowania nowej tkanki, a stare włosy wypadają. Miejscem pobrania mieszków włosowych może być potylica, bok głowy, lub inna owłosiona cząstka ciała. W trakcie przeszczepu lekarz wykonuje mikro nacięcia, do których wdraża się nabyte wcześniej jednostki cebulowe. Przeszczep włosów czyni się w znieczuleniu miejscowym, a czas trwania operacji zależny jest od ilości przeczepionych jednostek.

Przeszczep włosów jest w stanie być dokonany u większej części ludzi posiadających dobry stan zdrowia, a nawet u najmłodszych. Istnieje jednak grupa przeciwwskazań do przeprowadzenia owego zabiegu.Ursynów – okazyjne dermatolog ursynów – http://ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/dermatolog/ -Przeciwwskazaniem do zrealizowania przeszczepu włosów jest przebyty zawał mięśnia sercowego, alergia na medykamenty znieczulające, choroby układu krążenia, cukrzyca, bądź zaburzenia krzepnięcia krwi.