Stare narzędzie, które jest nie do zastąpienia w każdej torbie lekarskiej

Lekarz
Zdrowie to zwłaszcza dla nas temat bez dna: możemy godzinami rozmawiać o sposobach, które mają na celu zagwarantować nam pełnię zdrowia, bez wstydu opowiadamy o wszystkich swoich dolegliwościach, chętnie, mimo kolejek umawiamy się na wszelakie wizyty u lekarzy, łykamy witaminki, suplementy diety, z pełnym przekonaniem ufamy, iż taka lub inna pigułka niemal zabezpieczy nas przez calutkim złem jakie jest na tym świecie. Z tego powodu właśnie profesja lekarza cieszy się u nas taką estymą, a posiadanie wśród bliskich medyka to ogromny prestiż.

Doktor
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Zawód lekarza jest praktycznie tak samo stary jak historia ludzkości. Oczywiście początkowo rolę lekarzy spełniali magowie lub kobiety znające się na ziołach – to do nich ciągnęli mieszkańcy osad po pomoc w męczących ich chorobach i najczęściej ją otrzymywali, jakkolwiek prymitywne wydają się nam niegdysiejsze terapie. Nim lekarze zaczęli stosować przybory, jakie znamy dzisiaj, do dyspozycji mieli wyłącznie swoje zmysły: zaglądali do gardła, macali brzuch, przystawiali ucho do serca. Jedno z pierwszych narzędzi, które również obecnie znajdują się w torbie każdego doktora to stetoskop kardiologiczny.

Pojawił się on w medycynie w 1816 roku, chociaż początkowo kompletnie nie przypominał swojej współczesnej wersji. I wtedy i teraz stetoskop stosowano do sprawdzania prawidłowego funkcjonowania wielu różnorodnych narządów ludzkiego ciała, jak na przykład serce. oskrzela a także układu pokarmowego. Współcześnie praktycznie każde badanie pediatryczne czy też lekarza pierwszego kontaktu zaczyna się od osłuchania chorego za pośrednictwem stetoskopu. stetoskopy są na rynku związanym z medycyną od długich lat i sporo podmiotów para się ich wytwarzaniem. Z tego powodu osiągalny jest bardzo bogaty wybór tych akcesoriów, dzięki czemu każdy lekarz na pewno wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Stetoskopy różnicują się między sobą nie tylko producentem, lecz także stopniem czułości, designem, kolorem, rozmiarem, rodzajem użytej membrany i tym podobne. Tak bogaty wybór sprawia, że stetoskop to uniwersalne narzędzie praktycznie dla medyków wszelkiej specjalizacji. Opłaca się inwestować w stetoskopy o doskonałej jakości.