Opieka nad słabszymi – to pokazuje nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, iż nasze idealne samopoczucie nie będzie trwało zawsze, warto więc o nich dbać

Babcia
W całym naszym życiu powinniśmy utrzymywać zasadę, iż ochrona należy się tym słabym, bardziej podatnym na zagrożenia. Do takiej grupy zaliczyć trzeba tych najmłodszych, niepełnosprawnych czy zwierzęta. To w jaki sposób podchodzimy do tych osób oraz zwierząt świadczy o nas, naszym wychowaniu, empatii i naszym człowieczeństwie. W naszym kraju wiele musimy jeszcze uczynić na tej płaszczyźnie, jednak widoczne są pozytywne sygnały, które pokazują, że egzystencja tych ludzi, oraz potrzebujących pomocy zwierząt, wciąż się poprawia.

napis na plaży pomoc
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można jednakże tego stwierdzić na przykład o cierpiących psychicznie. O nich wydaje się, że zapomniała każda instytucja, kończy się to tak, że takie osoby są skazane na wegetację w nieodremontowanych, w ogóle nieprzygotowanych do ich potrzeb ośrodkach, w ośrodkach, gdzie od dawna nie było remontu, gdzie budynek jest niedogrzany w zimie, a panuje w nim skwar w lecie, gdzie warunki są po prostu skandalicznie. To samo można powiedzieć o przytułkach dla zwierząt. Są niedofinansowane, brudne, zaniedbane, znajduje się w nich za dużo zwierząt, wciąż czegoś niestarcza. Niestety, nie widać żadnych znaków, które mogłyby zwiastować poprawę – sprawdź.

Na szczęście istnieją ludzie dobrej woli, którzy biorą do siebie niczyje zwierzęta. To są inaczej domy zastępcze, w których zwierzaki mogą trochę pomieszkać, zanim znajdą swój dom. Trochę lepiej ma się sytuacja w kwestii opieki nad osobami starszymi. Najczęściej takie osoby mieszkają w domu seniora, gdzie panują dość dobre warunki.

Jeżeli chcesz uzyskać większą ilość informacji na omawiany temat, to notka z www (http://sancotest.pl/dla-lekarzy) także takie dane zawiera, zatem kliknij tu, aby je poznać.

Jasne, iż także tu można zauważyć incydentalne przypadki zaniechań, niespełnianie procedur oraz ogólnie złe traktowanie starszych osób, niemniej takie sytuacje możemy napotkać wszędzie, będą one nieuniknione, dopóki system nie będzie dostatecznie dobry. A czy tak dobry kiedyś się stanie, ciężko powiedzieć –

Najważniejsze jednak jest to, iż w społeczeństwie panuje dość duża wrażliwość w stosunku do drugiego osobnika, gdyż to właśnie definiuje nas, jako ludzi. Trzeba w związku z tym o tym nie zapominać, iż w ostateczności jesteśmy jedynie ludźmi o określonej pozycji w hierarchii społecznej, nawet, gdy dziś znajdujemy się na szczycie, to nie możemy być pewni, co będzie za parę lat. Szczególnie powinni to pamiętać egoiści zapatrzeni we własną osobę, nie mający szacunku do innych. Nie wiadomo, czy i oni nie będą potrzebowali pomocy za jakiś czas.