Uproszczenia dla osób niepełnosprawnych dzięki którym będą mogły one doskonale funkcjonować każdego dnia.

Winda
Czy poszukujemy windy żeby przejść przez schody?

Winda

Dla przykładu, w blokach powinny znajdować się windy dla niepełnosprawnych (użyj tego linku), ponieważ to standard o jakim nie wolno zapomnieć. Winda powinna być w pełni dostosowana do osoby, jaka w pojedynkę się nie rusza. W instytucjach użyteczności publicznej jest to podobnie nie bez znaczenia. Każdy, kto chce się przedostać do wynajmowanego lokum albo załatwić sprawy z urzędu musi mieć uproszczony dostęp do tego, aby znaleźć się na wyznaczonym piętrze.

Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie mamy opcje. Istnieje sporo rozwiązań, które umożliwią dostęp do lokalu przez osoby nie w pełni sprawne, lecz nie każdorazowo ich zastosowanie jest możliwe. Czasami najrozsądniejszym rozwiązaniem będą platformy przyschodowe, a czasami specjalne podjazdy. Sporo zależy od tego, jak znaczącymi środkami dysponujemy i na jakie rozwiązania pozwala nam sytuacja. Aby odszukać najwłaściwsze rozwiązanie, warto się skonsultować ze specjalistami, którzy trudnią się wykonywaniem takiego rodzaju inwestycji.

Odszukanie przedsiębiorstwa, które pomoże nam przystosować budynek do wymagań osób niepełnosprawnych nie będzie nader dużym problemem. Wystarczy jedynie moment poszukiwań i wybór jednego podmiotu. Co istotne, nie warto się decydować na nieprzemyślane wybory, gdyż mogą nas naprawdę sporo kosztować. Rozsądniej kierować się poleceniami oraz komentarzami na temat poszczególnych przedsiębiorstw. Poprosić o nie można naszych bliskich bądź spróbować poszukać w Internecie. Jak dużo kosztują windy dla niepełnosprawnych oraz alternatywne rozwiązania, jakie mogą nas zaciekawić?

Winda przemysłowa
Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużym problem dla ludzi jeżdżących na wózkach stanowią architektoniczne utrudnienia w różnego rodzaju obiektach i budynkach. Należą do nich przede wszystkim wyższe krawężniki i schody (w tym miejscu mogą pomóc windy schodowe (poznaj informacje)), ale też za wąskie korytarze, przejścia i drzwi. Na szczęście w coraz liczniejszych miejscach te ograniczenia są znoszone, w rzeczywistości wcale nie trzeba tak dużo, aby wszystko ułatwić. W przypadku samych schodów jest kilka sposobów, jakie pozwolą sprawnie je pokonywać. Do często stosowanych przykładowo się zalicza platformy dla niepełnosprawnych, służą one do przewożenia wózka pomiędzy dwoma poziomami bez konieczności pokonywania schodów.

Windy znajdujące się w domach prywatnych, a także w obiektach użytku publicznego są windami zrobionymi w oparciu o dyrektywy unijne, ponieważ jedynie w stosunku do takich wiadomo, że stuprocentowo się sprawdzają. Zarządcy budynków nie narażą się również na jakiekolwiek kary.