Usługi mające charakter medyczny – transport chorych

Pogotowie
Nie wszyscy pacjenci są w stanie dotrzeć do placówek służby zdrowia we własnym zakresie. W dość wielu przypadkach są zmuszeni oni liczyć na pomoc innych osób. Opcją może być transport sanitarny.

Osoby w starszym wieku, niepełnosprawne, czy przewlekle chore mogą mieć problemy z dotarciem do placówek służy zdrowia. W jaki sposób więc osoba potrzebująca pomocy medycznej ma dotrzeć do szpitala lub przychodni? Na tego typu sytuacje idealny jest transport chorych. Dostępny obecnie transport chorych, czyli transport osoby która potrzebuje pomocy medycznej odbywa się zazwyczaj przystosowaną do przetransportowania sanitarnego karetką. Transportem chorych zajmują się budynki publicznej służby zdrowia. W większości sytuacji jest on zwyczajnie bezpłatny, w różnych część kosztów musi ponieść dany pacjent. Na rynku działają również prywatne działalności gospodarcze, które oferują usługi transportu medycznego. Transport (zapraszamy serdecznie) chorych świadczony przez te przedsiębiorstwa także odbywa się ambulansami, choremu zawsze towarzyszą osoby wykształcone w kierunku ratownicy medyczni.

Pogotowie
Autor: speedoglyn1
Źródło: http://www.flickr.com

Organizacja imprez masowych, w tym imprez sportowych, wymaga uzupełnienia przez organizatorów określonych wymogów formalnych. Zadaniem organizatora takiej imprezy jest między innymi zapewnienie pomocy medycznej. Dużo funkcjonujących na naszym rynku niepublicznych placówek służby zdrowia jest w stanie zaoferować również obstawy medyczne koncertów, zawodów sportowych i zróżnicowanych imprez o charakterze masowym. Obstawy medyczne są w stanie zabezpieczyć imprezę od strony medycznej, organizatorów do zapewnienia tej obstawy będzie zobowiązywała ustawa o ubezpieczeniu imprez na których jest wiele osób, która została wprowadzona w życie już pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Zabezpieczając imprezę od strony zabezpieczenia medycznego naprawdę powinniśmy uwzględnić wymagania takiego rodzaju ustawy. Na każdej większej, liczącej ponad tysiąc zainteresowanych, imprezie powinny znaleźć się nie tylko stanowiska dla ratowników medycznych, punkty na których można zdobyć informacje dla uczestników, ale musi zostać podstawiony przynajmniej jeden ambulans. Tylko grupa medyczna jest w stanie zapewnić uczestnikom imprezy pomoc w zdarzeniach nagłego zachorowania lub wypadku oraz odpowiedni transport medyczny pod opieką osób, które posiadają wyksztłcenie w tym właśnie kierunku.