W jaki sposób obecnie odpowiednio pielęgnować swoje zęby?

zęby
Prawidłowa pielęgnacja uzębienia jest niezbędna. W ten sposób nie stracimy idealnego uśmiechu, a nasze zęby będą przez długi czas zdrowe. Aby właściwie zadbać o higienę uzębienia i dziąseł, należy nauczyć się, jak fachowo i bezboleśnie dla dziąseł szczotkować zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak skutecznie je odżywiać, żeby nie mieć kłopotów. Aby nie uszkodzić dziąseł powinniśmy kupować delikatne szczoteczki do zębów. Szczoteczka powinna być zmieniana przynajmniej raz na trzy miesiące, a co jakiś okres powinniśmy ją oczyścić płynem antybakteryjnym.

zęby
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupując pastę do zębów, warto jest uwzględniać jedynie preparaty z fluorem, jaki jest niezbędny dla pielęgnacji zdrowych zębów. Jeśli zakupisz pastę do wybielania musisz pamiętać o tym, że może ona ścierać szkliwo. O wiele bezpieczniejszym oraz efektywniejszym sposobem może być wybielanie w specjalistycznym gabinecie. Bardzo dokładnie należy czyścić zęby w okolicach siódemek i ósemek (www), bowiem to głównie w tych okolicach naszego uzębienia zazwyczaj skrywają się resztki pożywienia, jakie mogą powodować psucie się zębów. Szczotkowanie zębów musi obejmować również dziąsła, podniebienie i język.

Dzięki temu możemy skutecznie zlikwidować wszystkie resztki pożywienia i bakterie. Po wyczyszczeniu zębów musimy zastosować dodatkowo płukanki antybakteryjne, najlepiej posiadające fluor. Nie tylko skutecznie zabijają bakterie, ale dodatkowo skutecznie odświeżają oddech. Poza szczoteczką i płynem do płukania jamy ustnej warto jest używać fachowe akcesoria, które pozwolą nam jeszcze lepiej pielęgnować jamę ustną. Materiały stomatologiczne jakie mogą nam się przydać to np. nić dentystyczna, z której warto jest korzystać praktycznie codziennie – więcej tutaj.

zęby
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności istotne jest używanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeśli preferujemy bardziej zaawansowany sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, jaki świetnie wyczyści problematyczną przestrzeń pomiędzy zębami. Takie urządzenie jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla typowych nici dentystycznych. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi istotny jest również styl życia, który prowadzimy. Ogromny wpływ na nasze uzębienie może mieć m.in. nasza dieta, ilość wypijanej każdego dnia kawy lub herbaty, czy też palenie papierosów. Tu znajduje się ogromny wybór produktów dentystycznych.