Jak powinno zostać urządzone laboratorium chemiczne jeśli chodzi o bhp? Jakie elementy są niezbędne w takim miejscu?

Laboratorium
Wszystkie laboratoria chemiczne powinny zostać odpowiednio przygotowane pod względem pierwszej pomocy. Wynika to rzecz jasna z wysokiego ryzyka zdarzeń wypadkowych. Podstawowym zadaniem pracodawcy jest przygotowanie go w ten sposób, aby jego wyposażenie było w zgodzie z wymogami bhp.

Rękawiczki
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Każde laboratorium chemiczne musi mieć właściwy sprzęt, czyli konieczne są różnego rodzaju próbówki jak również odczynniki chemiczne, podobnie jest istotne, aby każdy pracownik miał właściwy strój, posiadał specjalne rękawiczki diagnostyczne. Musi również wiedzieć, jak zachować się w razie zagrożeń. Niezbędne są w tym wszystkim wymogi bhp, jakie w jasny sposób opisują, jak powinno przedstawiać się to miejsce. Laboratorium (http://prolab.torun.pl/) chemiczne musi być przygotowane tak, aby być w stanie udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku odnośnie przepisów rozporządzenia, jakie dotyczy ogólnych zasad bhp.

Taka organizacja zawiera szereg rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim jest tu ważne zapewnienie punktów z pierwszą pomocą. W zależności od wielkości zakładu pracy można wyróżniać pomieszczenia lub wyodrębnione miejsce o odpowiedniej powierzchni, która daje możliwość przyniesienia noszy, posiada umywalkę z ciepłą i zimną wodą, musi być tam również konieczny sprzęt oraz inne środki do udzielania pierwszej pomocy. Do tego powinny być tam apteczki z odpowiednim wyposażeniem, chociaż to akurat wydaje się oczywiste.

Każdy z pracowników powinien być dobrze przeszkolony w zakresie przeprowadzania pierwszej pomocy, to oznacza, iż nie może być tak, że w kryzysowej sytuacji jakaś osoba nie wie, jak się zachować i w jaki sposób użyć podstawowych artykułów do ratowania innego człowieka. W laboratorium, w oznaczonych miejscach powinny być wywieszone instrukcje o udzielaniu takiej pomocy. Powinien także tam się być umieszczony wykaz ludzi, którzy są w tym przeszkolone. Niezbędne są ponadto właściwe środki neutralizujące, urządzenia do przemywania oczy jak również natryski ratunkowe. Jest to obowiązkowe oraz powinno być w tego typu miejscu, którym jest laboratorium chemiczne, gdzie przecież o nieszczęście niesamowicie łatwo. Do tych kwestii musimy podejść bardzo poważnie, ponieważ później może być tutaj > oceń ten adres http://dziegielewska.eu za późno.