Jak pogodzić się z nieuchronnie uciekającym czasem i zredukować jego oznaki w naszym wyglądzie?

Włosy
Każdy z nas starzeje się z każdą godziną i każdym dniem. Niezbyt sympatyczna perspepktywa, ale na nasze nieszczęście tak stworzony jest świat i jakkolwiek chcielibyśmy na to wpłynąć nie mamy najmniejszej możliwości. Jednak w obecnych czasach mamy nieskończoną ilość środków i magicznych sztuczek, dzięki którym możemy zahamować, a już z pewnością znacznie spowolnić, oznaki upływającego czasu na naszych twarzach.

Rude włosy
Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstszym piętnem jakie odciska na nas starość są bezsprzecznie zmarszczki. W pierwszej kolejności zauważamy te małe widziane tylko z bliska, ale z każdym mijającym rokiem stają się coraz głębsze i zanim się obejrzymy znaczą już całą naszą twarz. Jednak czy na pewno musi tak się dziać? Wszystko wskazuje na to, że kosmetyki do pielęgnacji cery, w komplecie z zabiegami salonów medycyny estetycznej i zdrowym stylem życia, pozbawionym od dymu tytoniowego i oceanu alkoholu, potrafią znacznie odmienić to jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat. No tak, ale starzenie się to nie jedynie zmarszczki, a cały wachlarz wielu innych przemian naszej aparycji, które nikomu nie wydają się ładne.

Upływ lat może spowodować, że szukamy pomocy i odpowiedzi na nurtujące nas zagadnienie, a mianowicie jak leczyć łysienie? Reakcja lekarzy nie jest oczywiście jednogłośna i zauważają, że nie ma uniwersalnego rozwiązania, gdyż nie ma jednego powodu, warunkującej utratę owłosienia. U niektórych jest to stres, dla innych wyniszczająca dieta, a dla pozostały połączenie obu i mnóstwa innych czynników. Środków jak wyleczyć łysienie istnieje więc całkiem sporo, ale trzeba spróbować paru i podjąć decyzję, oczywiście w porozumieniu z lekarzem, która będzie dla nas najlepsza. Może będziemy mieli fuksa i wyjdzie na jaw, że przeprowadzenie odpowiednio dobranej kuracji rozwiąże nasz problem i nie wylądujemy w pomieszczeniu zabiegowym. Transplantacja jest zabiegiem dość przykrym, a w jeśli chodzi o przeszczep włosów cena również nie zachęca. Jednakże jeśli jesteśmy pewni, że to jedyne wyjście i znacznie wpłynie na nasze poczucie własnej wartości warto spróbować, gdyż jeśli radość z życia przywrócić ma przeszczep włosów cena nie będzie stanowiła przeszkody.

Wypadanie włosów to tylko niektóre z oznak starzenia, które dzięki nowinkom dwudziestego pierwszego wieku możemy sukcesywnie niwelować i polepszać tym nasze samopoczucie. Jednak warto pamiętać, że starzenie się to nie tylko nielubiane przez nas zmarszczki, a też niezmierzona ilość mądrości, doświadczenia i wspaniałych wspomnień, które czasami warto docenić.