Warto zapewnić naszym schorowanym seniorom odpowiednią opiekę, kiedy oni sami nie umieją już na siebie liczyć. To oni kiedyś byli dla nas najważniejsi i teraz powinni za to otrzymać od nas zapłatę w formie godziwej opieki.

Opieka na starszymi
Wielopokoleniowe rodziny bytujące pod jednym dachem to parę lat temu był zasada. Migracja młodych z niedużych wiosek do miast w odnajdowaniu zatrudnienia odmieniła trwale ten układ. Współcześnie sporadycznie zdarza się ,aby dziadkowie, rodzice i dzieci zamieszkiwali wspólnie i zapewnili na okrągło opiekę najstarszym z rodu.

wizyta - wizja
Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko jednak zdarza się, że właśnie takiej oni potrzebują. Ta okoliczność stworzyła nową konieczną formę zagwarantowania nadzoru starszym ludziom, którzy zamieszkują sami. Największy troska rozpoczyna się wtedy, kiedy starszy schorowany człowiek nie jest w stanie indywidualnie być sprawnym ze względu na różne dolegliwości. Często bywa tak, że wymagają oni całodobowej ochrony i kontroli, a dzieci nierzadko jeszcze są osobami pracującymi.

Najlepszym sposobem w tej sytuacji jest poszukanie człowieka, która przejmie za nas te obowiązki, których nie możemy bądź nie umiemy spełnić czyli opiekunka osób starszych.Dodatkowym pozytywem tej okoliczności jest fakt,że opieka nad starszymi nierzadko wymaga profesjonalnej pomocy medycznej i pielęgniarskiej . Bardzo często są to ludzie bardzo schorowani, niesprawni już ruchowo czy też intelektualnie. W takiej sytuacji nie starczą same chęci, aby udzielić pomocy chorej osobie. Niezbędna więc pozostaje taka opieka nad starszymi i taki sposób, by osoba zajmująca się wiedziała jak niedouczeniem nie zaszkodzić swojemu wychowankowi. To właśnie dlatego tak dużo rodzin decyduje się na to, by opieka nad starszymi osobami była sprawowana przez stosowną osobę i podejmują decyzję aby wykonywała ją wykwalifikowana opiekunka osób starszych.

Takie rozwiązanie sytuacji daje pełna pewność, że pod naszą nieobecność nasz senior ma zagwarantowaną profesjonalną pomoc w każdej sytuacji. Jedynie profesjonalna opiekunka będzie wiedziała, jak zachować się w sytuacji nagłego pogorszenia zdrowia i jakiej pomocy udzielić.Osoby bez specjalistycznych kwalifikacji w takich sytuacjach blokuje lęk i nieznajomość to właśnie ona może kosztować czyjeś życie. Wobec tego, kiedy nasz uwielbiany dziadek czy babcia (opiekun osób starszych) potrzebuje ciągłej ochrony warto poszukać kogoś, komu stuprocentowo zaufamy i powierzymy nadzór nad ukochaną osobą. Zasługują na to jak nikt inny.