Wegetarianizm chwilowa moda, czy długotrwała tendencja – czyli czy za kilka lat nie będziemy spożywać już mięsa?

Witaminy
W dzisiejszych czasach coraz większa ilość osób decyduje się na przejście na wegetarianizm lub wegenizm. Przyczyny takich wyborów są niesamowicie różne, lecz w większości jest to kryterium etyczny i przykładanie ręki do zabijania zwierząt i ich wykorzystywania, jak też przez względy prozdrowotne. Dlatego też wiele badaczy potwierdza, że za kilkanaście lat ilość ta znacznie wzrośnie i być może okaże się, że w następnym wieku wizja jedzenia mięsa przejdzie w zapomnienie. Jednak w jaki sposób trzeba zatroszczyć się o swoje zdrowie, kiedy rozmyślamy o przejściu na ten styl życia?

Witaminy
Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com

Mięso dostarcza nam oczywiście białka, a z nabiału otrzymujemy wapń, który niezbędny jest to budowania i odnawiania kości. Substancje te i wiele, wiele innych to elementy diety, które w jakiś sposób musimy sobie zastąpić, aby nasz organizm mogło odpowiednio funkcjonować. Istnieje wiele grup społecznych, których z pewnością musi zaciekawić witamina B12. Weganie są także niewątpliwie jedną z takich grup. Witamina ta posiada rolę regulatora wytwarzania erytrocytów, czyli czerwonych ciałek krwi. Tą niesamowicie ważną substancją, jaką na pewno jest witamina b12 weganie dbający o swoje zdrowie powinni się zaciekawić, gdyż kiedy nie spożywamy mięsa i sporej ilości białka, które zawiera niedobór czerwonych krwinek to właśnie schorzenie, które może nam grozić. Jednakże mięso, nabiał i jaja to rzecz jasna nie jedyne rzeczy, do których wytwarzania wykorzystywane są zwierzęta.Różnego rodzaju leki używają bowiem składników pochodzenia zwierzęcego, więc książki ziołolecznictwo to kategoria księgarni, do której mnóstwo wegan musi się udać.

Jeśli szukamy więc wiadomości na temat metod leczenia przy pomocy składników roślinnych książki o ziołolecznictwie z pewnością będą pomocne. Jednak substancje odżywcze to rzecz jasna tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ są jeszcze sprawy smakowe, do których czasem trudno przywyknąć. Nie ma jednak co się martwić, gdyż w dzisiejszych czasach ilość przeróżnych zamienników mięsa i nabiału, które z pewnością stanowią dla wielu ciekawe rozwiązanie na swoje zachcianki, które w klasycznej odmianie posiadają składniki odzwierzęce. Może za parędziesiąt lat spożywanie mięsa, będzie rzeczą całkowicie nie do pomyślenia, ponieważ liczba zmian, jak również ich charakter jest niesamowicie dokładny i szeroko pojęty.