Wiele osób tego nie pojmuje lub obawia się zrozumieć. Psychoterapeuta to standardowy lekarz, nie powinno być strachu

psycholog
Psychoterapeuta to specjalista, ale nieco odmienny niż większość, z którymi mamy styczność. To lekarz duszy. prawdopodobnie umawiamy się na wizytę do niego z objawami fizycznymi, które już w przeszłości zostały zaklasyfikowane jako niegroźne i nie mamy pewności, z jakiego powodu kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. jeżeli to nie są symptomy wywoływane przez konkretną chorobę to najczęściej oznacza, że podłoże jest psychiczne.

Life coaching
Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com
W podobnej sytuacji jedynie psychoterapeuta jest w stanie odnaleźć przyczyny tego psychicznego bólu, który rozlewa się na ciało i uniemożliwia normalnie działać.dawniej mówienie o tym, że rejestrujemy się do psychiatry było szczytem odwagi. w przeszłości, bo dziś częściej od psychiatry wykorzystuje się bardziej znanego określenia – psychoterapeuta. Psychoterapeuta ciągle wielu z nas łączy się z psychiatrykiem, w którym znajdują się stanowiący zagrożenie i ogarnięci szaleństwem ludzie – sprawdź.

Tymczasem wizyta u dobrego psychoterapeuty w ogóle nie znaczy, że jesteśmy zwariowani czy tym podobne. Podobnie, jak chodzimy do dentysty, kiedy ząb nas boli, albo do gastrologa, kiedy pali nas w przełyku, podobnie powinniśmy umówić się do psychiatry, jeśli objawy, które nie mają powodów ze strony ciała przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu.

znaczna liczba ludzi stara się sobie poradzić z tym bez dobrej pomocy psychologicznej, ale najczęściej kończy się to bardzo źle. Objawy, depresja, nerwica (polecana strona) i inne do wyleczenia dolegliwości można pokonać psychiatrycznie i dzięki temu powrócić do codziennego funkcjonowania. Jeśli będziemy czekać może się stać tak, że pożegnamy się z pracą, utniemy kontakt z ludźmi, staniemy się odseparowani, skazani na regres. w ten sposób działa depresja czy nerwica. Jeśli na to pozwolimy możemy być pewni, że samo nam nie przejdzie, adekwatnie jak grypy nie wyleczymy zwlekaniem, lecz leczeniem.

Czasami potrzeba kilku rozmów z psychoterapeutą, bez leków, lecz częściej jest tak, że leczenie jest dość długie, w trakcie leczenia często trzeba przyjmować tak zwane psychotropy, które wspierają proces powrotu do zdrowia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak narkotyki, które nas odurzą i wpłyną negatywnie na naszą osobowość. w sumie można tak powiedzieć o wszystkich lekarstwach, więc nie ma co panikować. Pamiętajmy, że psycholog katowice to kolejny terapeuta, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.