Wózek wielofunkcyjny i inne gadżety dla niemowlęcia – sprawdź zanim kupisz!

wózek dziecięcy
Praktycznie każdy świeżo upieczony rodzic swoją przygodę z macieżyństwem lub ojcostwem zaczyna od jednej obowiązkowej powinności – zakupu wózeczka dla niemowlęcia. Są tacy, którzy wertują fora internetowe szukając opinii na temat upatrzonych modeli czy marek. Inni udają się do najbliższego sklepu z artykułami dla dzieci i bez dłuższego zastanowienia kupują wózek, który pierwszy wpadnie im w oko. Przyjrzyjmy się, co wszyscy zainteresowani powinni wziąć pod uwagę przy doborze pierwszego pojazdu dla swojej pociechy.

Najpierw należałoby zwracać uwagę na jakość wykonania i materiałów użytych przyprodukcji. Według starego porzekadła, kto niedrogo kupuje, ten dwa razy kupuje. Lepiej kupić wózek o wyższej cenie, ale wykonany z wysokiej jakości elementów, jak przykładowo wózek Seka, niż ekonomiczny odpowiednik, który po paru miesiącach użytkowania nie będzie się do niczego nadawał. Poza tym, należy zwracać uwagę na funkcje dodatkowe wózeczka. Sprawdźmy przed zakupem, czy jest możliwe wymienić gondolkę na spacerówkę dla większego dziecka, lub też czy jest możliwość zamontowania w stelaż siedzonka do auta.

Czy masz więcej pytań? (https://przedszkoleguzik.pl/) Nie krępuj się! My zapewne cenimy wszelaką możliwość prowadzenia debaty. Więc oczekujemy na oceny od Ciebie.

Tutaj jeszcze raz przykładem połączenia trwałości z praktycznością może być wózek Seka 3w1, który posiada wszystkie uprzednio wspomniane możliwości.

wózek dziecięcy
Autor: X-lander
Źródło: X-lander

Gdy już jesteśmy szczęśliwymi właścicielami wózka, możemy rozpocząć rozglądanie się za drobniejszymi, lecz niezbędnymi akcesoriami. Dobrze jest sporządzić listę poczynając od rzeczy najbardziej potrzebnych, a kończąc na tych nadprogramowych. Dla matek karmiących na szczycie listy powinny znaleźć się: odciągacz elektryczny do pokarmu, sporą ilość wkładek oraz osłonek laktacyjnych.

Oczywiście karmić dziecko można także bez udziału całego zakresu gadżetów, gdyż jest to czynność naturalna. Jednak doświadczenie wielu mam pokazuje, iż laktacja czasem lubi płatać figle gdy niespodziewany nawał pokarmu lub jego blokada będą wymagały wsparcia ze strony laktatora oraz dodatkowych akcesoriów. Odciągacz elektryczny posiada również tańszą alternatywę – laktator ręczny. Wybór pomiędzy tymi dwoma zależy już od personalnych preferencji każdej mamy.