Z jakich usprawnień korzystają obecnie matki, gdy mowa o karmienie piersią? Jak przechowywać matczyne mleko?

Stanik do karmienia dla młodej mamy - duży wybór
W temacie karmienia piersią dzieci narosło już wiele historii i przekonań, które powielane są od dawien dawna. Pewne są miały pokrycie w prawdzie, te drugie za to nie posiadają żadnego potwierdzenia, ale na pewno kwestia nakarmienia piersią jest tematem dość często poruszanym, jeżeli chodzi nam o wychowanie dziecka.

Ostatnio głośna staje się rozprawa o temacie karmienia dziecka piersią w publicznym miejscu. Tu opinie będą podzielone. Jedni ludzie będą takiemu rozwiązaniu szczególnie przeciwni, oceniając to za coś gorszącego. Za to inni zaś nie będą widzieli w tym niczego zdrożnego, a nawet uznają to za sprawę zupełnie zwyczajną. Tym bardziej że dziś wiele spraw w kwestii karmienia piersią zostało ułatwionych.

Ciekawią Cię takiego typu wpisy? Masz chęć na to, żeby przeglądnąć następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://psychodynamiczni-gdynia.pl/terapia-indywidualna/) opisów. Kontynuację znajdziesz w tym linku.

Młoda matka ma możliwość kupić biustonosz dla matek karmiących, który upraszcza również karmienie dziecka na zewnątrz. Nie trzeba jakichś wielkich kombinacji ze stanikiem, a tylko odpina się jego przednią warstwę i możemy już przystąpić do karmienia dziecka.

Stanik do karmienia dla młodej mamy - duży wybór
Autor: David Stanley
Źródło: http://www.flickr.com

Kłopot z publicznym karmieniem jest ten, że niemowlak jest głodne rzeczywiście często i przez to nie zawsze uda się zdążyć powrócić do mieszkania na czas. Dlatego zdarza się, iż jeżeli jesteśmy dłużej poza domem, to niemowlę musimy nakarmić. Nie zawsze jest właściwe miejsce, żeby zrobić to komfortowo. Przecież nie zamkniemy się z naszym dzieckiem w toalecie. Jednakże dla matek, jakie mogą się na przykładowo krępować karmić swoje dziecko publicznie piersią, istnieje jeszcze przechowywanie mleka matki, które się odciąga oraz daje dziecku w miarę takiej potrzeby. Jednakże należy nie zapominać o kilku zasadach. Takie mleko powinno się przede wszystkim natychmiast schłodzić. Można je także mrozić, jednak tutaj także ma zastosowanie ostateczny termin, podczas którego takie mleko może stać w naszym zamrażalniku.

Na pewno przy odciąganiu mleka matki musimy nie zapominać o dobrym zachowaniu czystości. Trzeba dbać o to, by niepożądane zarazki nie przedostały się do środka. Mleko, które chcemy podać naszemu niemowlakowi, nie powinno być ostro ogrzane do temperatury powyżej 37 stopni. Powinno się zagrzać takowe mleko pod strumieniem bieżącej wody. Ogólnie rzecz biorąc lepiej, żeby było trochę zimne, niż za gorące.