Z których udogodnień skorzystają obecnie matki, jeżeli mowa o karmienie piersią? W jaki sposób przechowywać matczyne mleko?

wózek dziecięcy
Wokół tematu karmienia piersią dzieci narosło już wiele historii oraz przekonań, które powielane są od dawna. Niektóre są miały pokrycie w prawdzie, inne z kolei nie mają żadnego potwierdzenia, ale na pewno kwestia karmienia piersią jest tematem dość często poruszanym, gdy chodzi nam o wychowanie dziecka.

Karmienie dzieci
Autor: Alles
Źródło: Nocna24.pl

Niektóre kobiety posiadają wiele mleka natychmiast po porodzie oraz nie mają trudów z dostawieniem dziecka, niektóre tego mleka nie mają, albo potomstwo posiada trud z złapaniem piersi, te wszystkie sytuacje mają możliwość powodować nerwy, cierpienie, a to będzie prowadziło do tego, że jeszcze cięższe okaże się być karmienie piersią. Gdy będą zostawione tylko sobie, to w całości mają możliwość zrezygnować z takiego karmienia i przejść na butelkę. Na szczęście konsultacje laktacyjne Wrocław może nam zaproponować, a co się z tym łączy, będą mogły spotkać się z odpowiednimi osobami, które na spokojnie pokażą przeróżne sposoby przystawiania dziecka, tak aby każda kobieta miała szansę odnaleźć tą odpowiednią dla siebie oraz swojego maleństwa, a też podpowiedzą, w jaki sposób można zwiększyć liczbę posiadanego mleka. Im wcześniej kobiety wybiorą się na takie konsultacje, tym mniej bólu oraz nerwów będzie ich kosztować takie naturalne karmienie.

Kolejnym rozwiązaniem, które pomoże młodym mamie i tacie utrzymać spokój w początkowych miesiącach życia ich pociechy jest monitor oddechu (zobacz więcej na tej stronie). Z jego pomocą rodzice będą mieli sposobność kontrolowania na żywo, czy oddech ich malca jest miarowy. W przypadku, gdy pauza pomiędzy oddechami wynosi więcej niż paręnaście sekund, monitor oddechu załącza alarm akustyczny i wibracyjny.

Oczywiście karmić dziecko da się także bez udziału całego zakresu gadżetów, ponieważ jest to coś, co przychodzi kobiecie naturalnie. Jednak praktyka pokazuje, że laktacja może płatać figle gdy niespodziewany nawał pokarmu lub jego zastój będą wymagały wspomagania ze strony laktatora (kliknij aby przeczytać więcej informacji) i innych akcesoriów. Odciągacz elektryczny ma również tańszą alternatywę – laktator ręczny. Wybór między tymi dwoma jest uzależniony już od personalnych preferencji każdej mamy.

Dzięki temu rodzice uzyskują równocześnie większy nadzór w razie, gdy z dzieckiem stało się coś niedobrego, jak również duży spokój i swobodę, ponieważ nie muszą co rusz schylać się nad łóżeczkiem i sprawdzać, czy uśpione maleństwo oddycha prawidłowo.